Rezultate te kerkimit per termin: +Gjei

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] gjei / docs[0] 4 / hits[0] 12 /
No Pic available
  • 2010-08-24

Plagosja tek ish-Blloku, për një konflikt të mëparshëm

Identifikohet autori Identifikohet autori i plagosjes s nj t riu me pistolet dy net m par n zonn e ish-Bllokut. I dyshuari sht shpallur n krkim, ndrkoh q policia tha se konflikti mes tyre ka qen banal. Sipas t dhnave, rreth ors 22.00 t s diels, n rrugn “Ismail Qemali”, pr motive t dobta

No Pic available
  • 2010-08-23

Sherr me armë, plagoset 18-vjeçari

Marinel Llaze, 18 vje sht plagosur mbrmjen e s diels pasi sht qlluar dy her n kmb me nj pistolet. Ngjarja ka ndodhur n rrugn “Ismail Qemali” n zonn e ish-bllokut n Tiran. 18-vjeari sht drguar me urgjenc n spitalin ushtrak dhe ndodht jasht rrezikut pr jetn. Policia ka nisur hetimet dhe ka

No Pic available
  • 2010-06-09

Fjalët e fundit të Ndoc Gjetjes: Duhet rrit ndera grues!

Në bibliotekën modeste, gjetëm të fshehur librin e fundit, në dorëshkrim: Të krijosh duke Krishtëruar, mbresat pse po bëhej gati libri, bashkë me portretin e miqve “Duhet rrit ndera grues, sepse m ka nejt, nja aty, si furrik pule, te kambt”... fjalt e fundit

No Pic available
  • 2010-01-22

Homazhe për Pashko Gjeçin

Aty ku e kishin izoluar pr pes vjet, n ferrin e burgut shqiptar, i vetmi dhe i fundit q bri t flas shqip klasikun e madh Dante Aligierin, me kryeveprn e letrsis Komedia Hyjnore. Tashm gjeniu i heshtur i prkthimit, Pashko Gjei, q deri dje shumkush e dinte t vdekur dhe borit e nderimit kurr nuk ran pr