Rezultate te kerkimit per termin: +Gjebrea

Meta: total 947 / total_found 947 / time 0.000 / keyword[0] gjebrea / docs[0] 947 / hits[0] 1764 /
Socialistët: Veliaj perfekt, meriton mandatin e 2-tëdo e votojnë dhe demokratët
  • 2019-03-06

Socialistët: Veliaj perfekt, meriton mandatin e 2-tëdo e votojnë dhe demokratët

Të hënën pasdite kryeministri Edi Rama u shpreh para asamblesë e PS-së së kryeqytetit se nuk kishte asnjë emër tjetër për kandidat për bashkinë e Tiranës përveç Erion Veliajt. Ky vendim është mirëpritur nga deputetët e Partisë Socialiste për këtë qark gjatë prononcimeve për

Orët e arrestit shtëpiak, Tahiri dhe Prokuroria do apelojnë vendimin
  • 2018-05-13

Orët e arrestit shtëpiak, Tahiri dhe Prokuroria do apelojnë vendimin

E diela e gjeti ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin, nën masën e sigurisë arrest në shtëpi. 6 muaj nga nisja e hetimeve për të, gjykata vendosi që ai të mos dalë nga banesa. Ballkoni i saj është i vetmi mjedis ku Saimir Tahiri mund të ketë kontakt me dritën e diellit. Pothuajse

Alban Bushi, këshilla për fëmijët shqiptarë të Botërorit
  • 2018-04-30

Alban Bushi, këshilla për fëmijët shqiptarë të Botërorit

Një ëndërr e bërë realitet. Dy fëmijët shqiptarë të përzgjedhur si pjesëmarrës në projektin Futboll për miqësi kanë takuar Alban Bushin, duke marrë këshilla nga trajneri i kombëtares së 21-vjeçarëve. Megi Jata dhe Noel Gjebrea ishin shumë të lumtur që kaluan disa momente me

Transformohet blloku i banimit në Shkozë
  • 2018-04-24

Transformohet blloku i banimit në Shkozë

Nga një zonë krejtësisht informale, e lënë pasdore, ku pluhuri dhe balta mbizotëronin në çdo kohë, blloku i banimit prej 5.1 ha në zonën e re të Shkozës, është shndërruar në një hapësirë model urbane. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputetja e PS,

Deklaratat për LGBTI, Lu kritikon politikanët: Kujdes me komentet!
  • 2018-04-06

Deklaratat për LGBTI, Lu kritikon politikanët: Kujdes me komentet!

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ka paralajmëruar deputetët që të bëjnë kujdes lidhur me deklaratat ndaj personave me orientim seksual ndryshe. I pranishëm ditën e sotme në forumin dedikuar komunitetit LGBTI, ambasadori Lu, përmendi emrat e dy deputetëve dhe i

No Pic available
  • 2018-03-26

Hetohet financimi rus në PD, 9 mln euro pasuri të sekuestruara në 2017

Drejtori i Përgjithshëm i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Arlind Gjokutaj në një inteperlancë të zhvilluar në Komisionin e Sigurisë ka prezantuar raportin për verifikimet e pasurive të kryera në vitin 2017. Gjatë raportimit të Gjokutajt, ra në sy fakti se bazuar edhe në ecurin

Pylli Orbital, Bashkia mbjell 100 pemë pranë liqenit të Farkës
  • 2018-02-18

Pylli Orbital, Bashkia mbjell 100 pemë pranë liqenit të Farkës

Aksionit të fundit të Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e 100 pemëve të reja pranë liqenit të Farkës, si pjesë e projektit të Pyllit Orbital, iu bashkuan edhe punonjës të Autoritetit të Medieve Audiovizive dhe kantautori e prezantuesi Ardit Gjebrea. Parku i liqenit të Farkës po shn