Rezultate te kerkimit per termin: +Gjelbrta

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] gjelbrta / docs[0] 6 / hits[0] 6 /
No Pic available
  • 2010-04-17

Bashkia shkatërron hapësirat e gjelbërta në kryeqytet

T nissh nj pun pa mbaruar nj tjetr, duket se sht eksluzivitet i Bashkis s Tirnas, e cila e ka kthyer kryeqytetin n nj kantier t pa organizuar ndrtimi. Fusha e Aviacionit sht lagjia e radhs e przgjedhur pr rikonstruksion nga Bashkia e Tirans, e cila duket se ka harruar se ka disa blloqe banimi t hapu

No Pic available
  • 2010-01-29

Ministria e Mjedisit mjell fidanë pishash në Prezë

3500 fidan t rinj pishe mesdhetare jan mbjell n komunn e Prezs nga Ministria e Mjedisit n kuadr t ripyllzimit. Zona ku u mbolln fidant e rinj sht djegur rreth dy vjet m par. I pranishm gjat mbjelles s pishave t reja, ministri i Mjedisit Fatmir Mediu, u shpreh se ripyllzimi do t shtrihet n t gjitha z

No Pic available
  • 2008-11-01

M trego si mendon , t tregoj si udhheq?!!

Nj labirinth estetik i prplasur pr do fiasko fiziologjike zgjon kt konstatim t fundit si nj koncensus i trupit t njeriut. Koncensus i fituar mbi baza t prsiatjes filozofike t jets s individve n shoqri si sui generis dhe shoqris t prbr nga individt. Intelegjenca e tyre varet nga shfrytzimi i mendjes

No Pic available
  • 2008-11-01

Nuk sht e leht t bhesh lider populist

Edi Rama ka kuptuar mir nj gj. Q qytetart ktu jan t zhgnjyer nga politika, nga formacionet, nga strukturat, nga trupat e ndryshme, nga institucionet n prgjithsi. Me nj fjal, shqiptart nuk kan marr at q kan dashur nga demokracia prfaqesuese. Elitat e zgjedhura prej tyre, shndrrohen shpejt n objekt ba

No Pic available
  • 2008-11-01

Mjedis dhe Kaos

Shqipria e pas viteve 90, krahas probleme t shumta sociale, politike dhe ekonomike nisi t prballet edhe me nj tjetr problem tepr t madh, at t mjedisit. E ndrsa kjo shtje ka t bj n mnyr t drejtprdrejt me shndetin e vet komunitetit, ajo duket se ka mbetur jasht politikave kryesore qeverisse. Vmend

No Pic available
  • 2008-11-01

Zjarrvnsit

Gjelbrim nn smogun boj hiri t pambarim dhe flak n t kuqe t ndezur q natn e bjn dit dhe ditn e verbojn nga perde tymi q prfshijn shtete t tra. N kuadrin e ksaj tymnaje gjigande, nuk mund t shptonte edhe Shqipria jon e vogl dhe e shtrenjt e cila n luftn e vet me flakt her del fitimtare dhe her humbet