Rezultate te kerkimit per termin: +Gjelbra

Total: 2321
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.486Z

Perimet e gjelbra luftojnë tumoret

Perimet e gjelbra si: lakra, lulelakra ose brokoli janë idealë për të luftuar tumoret malinjë dhe përhapjen e qelizës kancerogjene në organizëm. Sipas një studimi amerikan është vërtetuar se perimet e gjelbra ju ndihmojnë për të mposhtur tumoret pasi kanë në përbërjen e tyre ind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.211Z

A jane patatet e gjelbra helmuese

Transmetuar me 26102016 - 2242 Mund ta keni pyetur veten nese jane te ngrenshme apo jo ato patate te cilat jane me ngjyre te gjelbert Ndonjehere nuk keni dashur ti hidhni dhe i keni perzier me te tjerat duke i gatuar Por me keqardhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.478Z

A jane helmuese patatet e gjelbra

Transmetuar me 29102016 - 1812 Mund ta keni pyetur veten nese jane te ngrenshme apo jo ato patate te cilat jane me ngjyre te gjelbert Ndonjehere nuk keni dashur ti hidhni dhe i keni perzier me te tjerat duke i gatuar Por me keqardhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.363Z

SHBA Praktikat e gjelbra ne komplekset universitare

Me shume se 300 universitete ne Shtetet e Bashkuara u jane kthyer praktikave te gjelbra. Ato po ndertojne objekte miqsore per mjedisin po rikonstruktojne ndertesa po lidhen me sisteme te energjise se eres dhe diellit mbjellin dhe kujdesen per kopshtet me forma organike duke reduktuar clirimin e gazi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.154Z

Partitë e Gjelbra Europiane: “Elbasani, katastrofë ekologjike”

ELBASAN – Përfaqësuesit e Brukselit japin alarmin për gjendjen mjedisore në qytetin e Elbasanit. “Elbasani nuk është vetëm i juaji, por është edhe i qytetarëve të tjerë europianë. Kjo situatë katastrofike ekologjike që të bën për të qarë duhet të frenohet sa më shpejt”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.769Z

Si tarracat e gjelbra mund të parandalojnë përmbytjet

Vetëm pak ditë më parë Bashkia e Tiranës njoftoi nisjen e zbatimit të projektit Tarracave të gjelbra. Por çfarë parashikon ky projekt dhe si është pritur e vlerësuar në vende të ndryshme të botës. Ja çfarë shkruhet nga një faqe e njohur në Londër sipas Bashkisë së Tiranës: P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:53.357Z

Me shume hapesira te gjelbra ne Tirane

brbrKryetari i Bashkise se Tiranes Erjon Veliaj ka shfrytezuar prezantimin e administratoreve per njesite 8 dhe 9 per te folur edhe per 2 projekte qe do te shtojne hapesirat e gjelbra ne kryeqytet Veliaj ka shpjeguar se nje prej investimeve te rendesishme eshte projekti i parkut qendror ku eshte ren

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama