Rezultate te kerkimit per termin: +Gjendjes +Gjyqsore

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.503Z

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.864Z

Taksitë, nis konkurrimi për licencat, gara për 338 leje aktiviteti

sht hapur procesi i konkurrimit pr dhnien e 334 licencave pr taksit 4 + 1 dhe 4 licencave pr taksit 8 + 1, duke ftuar t marrin pjes t gjitha subjektet fizike apo juridike, t interesuara pr ushtrimin e ktij shrbimi. Bashkia e Tirans tashm kan filluar procedurat pr pranimin e prakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.814Z

Vrasësi i nënës, gjykata e Durrësite lë në burg: Vrau me paramendim

DURRËS - Gjykata e Durrësit ka lënë në burg Lefter Pashën, i cili akuzohet për vrasjen e nënës së tij Mejreme Pasha 70 vjeçe. Ngjarja u shënua 4 ditë më parë në fshatin Kullë të Durrësit. Gjykata vendos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.490Z

Lezhe Nje konflikt pronesie shkakton 1 te vdekur e 4 te plagosur

Nje situate e rende dhe e tensionuar eshte krijuar sot paradite ne mjediset e brendshme te Gjykates  se rrethit gjyqesor te Lezhes si dhe perpara nderteses se kesaj gjykate kur pjesetare te dy familjeve te thirrura ne nje process gjyqesor per zgjidhjen e nje mosmarrveshje pronesie  u konfliktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.792Z

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Linjat ndërqytetëse, konkurrim për transportin urban

Hapen procedurat pr t drejtn e veprimtaris s transportit t udhtarve n linjat ndrqytetse. Bashkia e Tirans do t bj przgjedhjen e operatorve, q do t fitojn t drejtn e ushtrimit t veprimtaris s transportit t udhtarve n linjat e rregullta ndrqytetse. Jan 14 linja q lidhin Tirann me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.031Z

Lobim për emërime në gjyqësor: Njerëz të akuzuar po marrin detyra

Gjyqtarë të akuzuar për fshehje pasurie janë emëruar së fundmi në detyra të ndryshme. Kështu thotë kryetari i Komisionit të Posaçëm për reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafa për Vizon Plus, sipas të cilit verifikimi i dosjeve të gjyqtarëve do të bëhet me vëzhgim ndërkombëta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama