Rezultate te kerkimit per termin: +Gjenerali

Total: 5683
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.551Z

Gjenerali MekKreistal pranë shkarkimit

Presidenti Obama reagoi ashpër dhe me zemërim për fjalët e shprehura nga gjenerali dhe urdhëroi rikthimin e tij të menjëhershëm në Uashington për një bisedim kokë më kokë.Sipas disa burimeve gjenerali tashmë i ka ofruar dorëheqjen Pentagonit. Por presidenti Obama, pavarësisht se dek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.924Z

Gjenerali Petraeus në Bruksel

Gjenerali David Petraeus, komandant i ri i forcave amerikane dhe i atyre të NATO-s në Afganistan, sot u takua me zyrtarë të NATO-s në Bruksel, para se të niset për në Kabul. Dje, senati amerikan e konfirmoi vendimin që gjenerali Petraeus ta zëvendësoj gjeneralin Stanley McChrystal, të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.133Z

Anulohet “Gjenerali...”

Teatri shqiptar i Shkupit ka anuluar befasishëm ardhjen në Prishtinë me shfaqjen \"Gjenerali i ushtrisë së vdekur\" të Ismail Kadaresë, me regji të Dino Mustafiq. Lajmin e Teatrit Kombëtar të Kosovës e ka dhënë Adem Karaga, drejtor i Teatrit Shqiptar të Shkupit. Sipas Karagas, problem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.080Z

CNN: Gjenerali McChrystal dorëhiqet

Sipas gazetarit të "Time', Xho Klein, gjenerali amerikan në Afganistan, Stenli MeKristal do të largohet nga posti që mban. Gazetari Klein pohoi për "CNN" se gjenerali McChrystal, ka dhënë dorëheqjen, pasi presidenti Obama ka humbur besimin pas artikullit kritik ndaj tij dhe zyrtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.016Z

Gjenerali: Militantët mbeten të rrezikshëm

28/04/2005  Irak Shefi i shtabit të ushtrisë amerikane, Gjenerali Riçard Majers, thotë se militantët irakenë nuk e kanë humbur aftësinë e tyre për të ndërmarrë sulme. Gjenerali Majers tha se numri i sulmeve të përditshme në Irak, që shkon mesatarisht nga 50 deri 60 në dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.612Z

Gjenerali i Shkodrës

“Gjenerali i ushtrisë së vdekur”, premierë në TK të dielën mbrëma, realizuar me regji të Dino Mustafiqit dhe dramaturgji të Jeton Neziraj, përveç shënimit të premierës kishte edhe qëllimin e mbledhjes së mjeteve nga shitja e biletave, të cilat më pas do të shkojnë për të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.108Z

CNN: Gjenerali MeKristal dorëhiqet

Sipas gazetarit të Time, Xho Klein, gjenerali amerikan në Afganistan, Stenli MeKristal ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Gazetari Klein pohoi për CNN se gjenerali MeKristal, ka ofruar dorëheqjen, pasi presidenti Obama ka humbur besimin pas artikullit kritik ndaj tij dhe zyrtarë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama