Rezultate te kerkimit per termin: +Gjenev

Meta: total 1000 / total_found 3135 / time 0.001 / keyword[0] gjenev / docs[0] 3135 / hits[0] 4660 /
No Pic available
  • 2019-03-28

Furtuna në diplomaci, ja diplomatët e shkarkuar nga ministri Cakaj

Ministri në detyrë, Gent Cakaj ka ndërmarrë një aksion për pastrimin e diplomacisë nga ata që ai i cilësoi si miq e krushqi. Mësohet se Cakaj ka vendosur shkarkimin e 28 diplomatëve shqiptarë, të cilët thuhet se nuk përmbushin kriteret e ligjit për shërbimin diplomatik dhe janë te

5 destinacione perfekte për 5 ëmbëlsira simbol
  • 2019-03-25

5 destinacione perfekte për 5 ëmbëlsira simbol

Ëmbëlsira është më shumë se një shije. Ekspertët e fiziologjisë së shijes e dinë që diferencat gjenetike ose kulturore janë të lidhura me perceptimin, kënaqësinë e shijes dhe nevojën për sheqer dhe energji. Aftësia për të vlerësuar të ëmblën në të shkuarën ishte një ava

Sulmi në Zelandën e Re: Tregues që racizmi vret
  • 2019-03-16

Sulmi në Zelandën e Re: Tregues që racizmi vret

Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të Njeriut të OKB-së, në Gjenevë, në ditën kur një sulm anti-myslima

Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?
  • 2019-03-10

Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?

Ishin protetat m t ashpra deri tani kundr presidentit n mosh t thyer Bouteflika: Dhejtra mijra protestuan paqsisht vetm n Algjer, edhe pse autoritet donin t’i ndalonin. Por m pas atmosfera u prshkallzua. Prleshje n rrug, 200 t plagosur, nj muze i plakitur: N valn e protests masive kundr presid

Ndotja e ajrit, OKB: Një viktimë çdo 5 sekonda në botë
  • 2019-03-06

Ndotja e ajrit, OKB: Një viktimë çdo 5 sekonda në botë

Çdo 5 sekonda një person humb jetën për shkak të ekspozimit nga ndotja e ambientit. Çdo orë, raportohet se vdekjet janë më shumë se 700. Të dhënat e raportit vijnë nga eksperti i OKB-së për të drejtat e njeriut dhe ambientit, David Boyd, i cili ka nënvizuar se situata është e rën

Ekskluzive Top Story/ Deputeti Sadri Abazi paraqiti kursin e shoferave për Universitet
  • 2019-01-17

Ekskluzive Top Story/ Deputeti Sadri Abazi paraqiti kursin e shoferave për Universitet

Disa deputetë kanë gjetur marifete të tjera për ti shtuar vlerat CV-së së tyre në fushën e arsimit. Ata bëjnë kurse të rëndomta disajavore ose mujore jashtë shtetit dhe më pas i fusin në CV sikur janë të diplomuar. Rasti më tipik i kësaj hileje është deputeti socialist Sadri A

Prodhon orë 90 mijë dollarëshe, shqiptari i fiton zemrën New York Times
  • 2019-01-16

Prodhon orë 90 mijë dollarëshe, shqiptari i fiton zemrën New York Times

AkriviA është një markë orësh artizanale, për të cilën është duke folur edhe gjithë bota, pasi me vetëm 6 vite aktivitet në treg ka arritur të sfidojë gjigandët e tregut, duke fituar ccmimin Mens Watch në Grand Prix dHorlogerie de Genève në nëntor. Dhe gjeniu që fshihet pas suks