Rezultate te kerkimit per termin: +Gjeografi

Meta: total 1000 / total_found 1022 / time 0.000 / keyword[0] gjeografi / docs[0] 1022 / hits[0] 1675 /
Sondazhi III kombëtar, Surpriza: Rritet PS, PD ka rënie. LSI 13%, LIBRA 3%, PDIU 2.5%
  • 2017-06-14

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: Rritet PS, PD ka rënie. LSI 13%, LIBRA 3%, PDIU 2.5%

Publikohen rezultatet e sondazhit te tretë të IPR Marketing e Ora News për zgjedhjet e 25 qershorit. Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit, Ora News dhe IPR Marketing sjellin sondazhin e tretë, (14 qershor). Shifrat jane surprizuese: PS ka një rritje prej 3% në kraha

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: PD 5 % rënie në një javë, PS rritet me 3 %
  • 2017-06-14

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: PD 5 % rënie në një javë, PS rritet me 3 %

Publikohen rezultatet e sondazhit te tretë të IPR Marketing e Ora News për zgjedhjet e 25 qershorit. Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit, Ora News dhe IPR Marketing sjellin sondazhin e tretë, (14 qershor). Shifrat jane surprizuese: PS ka një rritje prej 3% në kraha

Vermeer, sfinksi që nuk humbi
  • 2017-03-29

Vermeer, sfinksi që nuk humbi

Luan Rama Mjeshtri Van Meer doli nga atelieri dhe shkoi drejt dhomës së madhe ku zhurmonin 11 fëmijët e tij. Kur dera u mbyll, vetëm dhe kureshtare, pas një farë hezitimi, shërbëtorja e shtëpisë nxitoi drejt asaj kutie të çuditshme ku mjeshtri po vështronte një kohë të gjatë dhe h

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit ndalon në COD
  • 2017-03-13

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit ndalon në COD

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit, do të ketë stacionin e saj dhe në COD, me ekspozitë, demonstrime artistësh dhe shfaqje filmash. Bienalja e Dytë e Akuarelit, me gjeografi të pasur sallash e hapësirash në Tiranë, realizohet nga Shoqata Kulturore VIZart dhe IWS Albania. Fokusi

No Pic available
  • 2017-01-23

Intervista/ Manjani: Pse duhet krijuar një forcë policore dhe ushtarake

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një intervistë për portalin ypi.al të Edison Ypit, flet për atë që është një nga temat e nxehta të përhershme në Shqipëri: Korrupsionin! Sipas Manjanit, në kohën e Enver Hoxhës ka pasur më shumë korrupsion se sa sot Në këtë intervistë

Burrat e zinj të ISIS dhe e ardhmja e tyre
  • 2017-01-03

Burrat e zinj të ISIS dhe e ardhmja e tyre

Nga Ben Andoni Bota ka marrë pak frymë e lehtësuar nga plani i armëpushimit ruso-turk në ditët e Vitit të Ri për Sirinë, por që nuk e ka penguar duhmën e rëndë të ISIS-it të jetë sërish afër civilizimit. Turqia, viktimë e përhershme e kohëve të fundit, e ka ndjerë goditjen

No Pic available
  • 2017-01-03

Konkurrentja e shkëlqyer e gjeografisë thotë se Parisi është shtet

Një konkurrente në emisionin-quiz britanik Pointless, e cila tha se Parisi është shtet, ka marrë një shikim vrasës nga shoqja e saj e skuadrës. Momenti qesharak, që përfshiu nxënëset Sarah dhe Mariam, u transmentua ditën e djeshme në BBC One. Sarah duhet të përmendte një shtet që m