Rezultate te kerkimit per termin: +Gjeologjik +Shqiptar

Meta: total 213 / total_found 213 / time 0.022 / keyword[0] gjeologjik / docs[0] 672 / hits[0] 1012 / keyword[1] shqiptar / docs[1] 235366 / hits[1] 600178 /
Këshilli i Ministrave miraton rregullat për garancitë financiare për rehabilitimin e mjedisit dhe investimin në veprimtarinë minerare
  • 2015-09-09

Këshilli i Ministrave miraton rregullat për garancitë financiare për rehabilitimin e mjedisit dhe investimin në veprimtarinë minerare

TIRANË, 9 Shtator/ATSH/ -Këshilli i Ministrave miratoi sot formën, rastet e kthimit dhe mënyrën e llogaritjes të garancive financiare për rehabilitimin e mjedisit, për realizimin e programit minimal të punës dhe realizimin e investimit në veprimtarinë minerare.Sipas këtij vendimi shërb

AKBN dhe SHGJSH: Marinza duhet rehabilituar, rrezikohet fundosja e banesave
  • 2015-05-11

AKBN dhe SHGJSH: Marinza duhet rehabilituar, rrezikohet fundosja e banesave

Vetëm një muaj pas shpërthimit të gazit në dy puse nafte në Marinzë po shihen pasojat e vërteta të një abuzimi të madh gjatë shfrytëzimit të naftës. Thuajse për gjithë sipërfaqet e tokës që gjenden në një perimetër prej 1.5 kilometrash nga puset që shpërthyen do duhet të p

Marinzë/ Vijojnë hetimet ndaj Bankers. Ndotja në nivele të larta, uji i papërdorshëm
  • 2015-05-06

Marinzë/ Vijojnë hetimet ndaj Bankers. Ndotja në nivele të larta, uji i papërdorshëm

Prokuroria e Fierit po vijon hetimet lidhur me shpërthimin e gazit në zonën e Marinzës në Fier. Në kuadër të hetimit, krahas veprimeve të tjera proceduriale, janë administruar edhe rezultatet e ekspertimeve të disa institucioneve, të cilët, në vija të përgjithshme, kanë dhënë k

Shperthimet ne Marinze Prokuroria Bankers e papergatitur uji spihet
  • 2015-05-06

Shperthimet ne Marinze Prokuroria Bankers e papergatitur uji spihet

Fier 6 maj 2015 NOAal- Prokuroria e Fierit informon lidhur me hetimet per shperthimin e gazit ne zonen e Marinzes ne Fierbr br Ne kuader te hetimit krahas veprimeve proceduriale jane administruar edhe rezultatet e ekspertimeve te disa institucionevebr br Agjencia Kombetare e Burimeve Natyrore ka

Abuzimi i boseve te naftes me shqiptaret Rama zbardh planin VIDEO
  • 2015-05-03

Abuzimi i boseve te naftes me shqiptaret Rama zbardh planin VIDEO

Tirane 1 maj 2015 NOAal - Kryeministri Edi Rama tha sot se jane ndermarre instrumente qe te ndalet abuzimi me karburantet permes nje aksioni qe do te jete si ai per energjine elektrikebr br Kryqezimi i te dhenave mes Drejtorise se Tatimeve Inspektoratit Shteteror dhe Metrologjise ne mbikeqyrje te

Abuzimi i boseve te naftes me shqiptaret Rama zbardh planin
  • 2015-05-02

Abuzimi i boseve te naftes me shqiptaret Rama zbardh planin

Tirane 1 maj 2015 NOAal - Kryeministri Edi Rama tha sot se jane ndermarre instrumente qe te ndalet abuzimi me karburantet permes nje aksioni qe do te jete si ai per energjine elektrikebr br Kryqezimi i te dhenave mes Drejtorise se Tatimeve Inspektoratit Shteteror dhe Metrologjise ne mbikeqyrje te

Rimëkëmbja e sektorit të naftës
  • 2015-05-02

Rimëkëmbja e sektorit të naftës

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në aktivitetit për rimëkëmbjen e sektorit të hidrokarbureve: Para pak se të vija këtu, isha në Panairin e Punës dhe e mbylla fjalën time me një shprehje, me të cilën dëshiroj të filloj këtë fjalë, një shprehje të Shën Franceskut të Assisit, i cil