Rezultate te kerkimit per termin: +Gjeorgji

Meta: total 1000 / total_found 2124 / time 0.001 / keyword[0] gjeorgji / docs[0] 2124 / hits[0] 3274 /
No Pic available
  • 2019-03-26

Erkand Qerimaj merr zyrtarisht medaljen e bronztë të Botërorit

Përpara pak javësh, Erkand Qerimaj u konfirmua si fituesi i medaljes së bronztë në Botërorin e Peshëngritjes së zhvilluar në Anaheim në SHBA, rreth 2 vite më parë. Në atë kampionat, sportisti shkodran u rendit i katërti pas rumunit Dumitru, por ky i fundit rezultoi pozitiv në testet

Vetëm 2 shqiptarë në fushë, Zvicra cinike fiton në Gjeorgji
  • 2019-03-23

Vetëm 2 shqiptarë në fushë, Zvicra cinike fiton në Gjeorgji

Zvicra nuk bën shaka në sfidën hapëse të Grupit D eliminator të Euro 2020 me ndaj Gjeorgjisë në transfertë. Edhe trajneri Petkovic nuk kishte në dispozicion për arsye fizike Xherdan Shaqirin, përfaqësuesja helvete e zgjidhi me zgjuarsi sfidën në pjesën e dyte, duke shënuar dy gola

LUFTA E PARË KIBERNETIKE E BOTËS
  • 2019-03-05

LUFTA E PARË KIBERNETIKE E BOTËS

Kundër Putinit duhet ta marrësh vetë situatën në dorë. Kështu mendoi ndoshta ushtria amerikane kur kreu sulme kibernetike kundër shërbimit sekret rus. Por Putini do të kundërpërgjigjet, është i sigurtë Konstantin Eggert. Sipas një raportimi të gazetës amerikane “Washington P

Bombarduesi bërthamor rus që shqetëson Uashingtonin!
  • 2018-12-16

Bombarduesi bërthamor rus që shqetëson Uashingtonin!

Rusia ka zhvendosur në Venezuelë dy bombardues, të cilët mund të përdoren edhe për të lëshuar bombë atomike. Tupolev rusë për armikun e shpallut të Amerikës, Nicolas Maduro? Kjo ka nxitur kritika nga Uashingtoni. Selfie me një bombardues bërthamor për qejf? Shumë gazetarë të med

Protesta në Gjeorgji pas rezultatit të zgjedhjeve
  • 2018-12-03

Protesta në Gjeorgji pas rezultatit të zgjedhjeve

Mijëra gjeorgjianë kanë protestuar pas rezultatit të zgjedhjeve ku Salome Zurabishvili, i mbështetur nga partia më e madhe në vend, doli fitues në zgjedhjet presidenciale. Me flamuj të Gjeorgjisë dhe Bashkimit Evropian, protestuesit në Tbilisi kërkuan zgjedhje të parakohshme parlamentar

Euro 2020, Shqipëria njeh sot rivalët, përballë mund të jenë Kosova e Serbia
  • 2018-12-02

Euro 2020, Shqipëria njeh sot rivalët, përballë mund të jenë Kosova e Serbia

Sot në mesditë, në orën 12:00, në Dublin të Irlandës do të nisë rrugëtimi për në Euro 2020, pasi do të hidhet shorti për fazën eliminatore të këtij kompeticioni. Të 55 përfaqësueset europiane, të ndara në 6 vazo të ndryshme, do të njohin sot kundërshtarët e tyre në rrugën

Shqipëria njeh kundërshtarët e eliminatoreve të Europianit U-19 dhe U-17
  • 2018-11-23

Shqipëria njeh kundërshtarët e eliminatoreve të Europianit U-19 dhe U-17

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian Gjeorgji 2020 për kombëtaren e femrave U-19. Gjithsej jane 12 grupe me nga 4 skuadra dhe Shqipëria bën pjesë në grupin e tretë së bashku me Gjermaninë, Portugalinë dhe Azerbaixh