Rezultate te kerkimit per termin: +Gjeorgjia

Meta: total 1000 / total_found 1673 / time 0.001 / keyword[0] gjeorgjia / docs[0] 1673 / hits[0] 2495 /
Përgjaket burgu grek! Sherr me thika shqiptarë-gjeorgjianë, ka viktima
  • 2019-03-07

Përgjaket burgu grek! Sherr me thika shqiptarë-gjeorgjianë, ka viktima

Një sherr i dhunshëm është regjistruar sot në mbrëmje në burgun famëkeq grek të Koridhalos. Përplasja ka ndodhur në spitalin psikiatrik të burgut midis të dënuarve shqiptarë dhe të burgosurve rusisht-folës nga Gjeorgjia dhe Armenia. Në sherrin që zgjati rreth 5 minuta janë përdo

Prag lufte, Britania: Të jemi gati të përdorim fuqi maksimale kundër Rusisë e Kinës
  • 2019-02-11

Prag lufte, Britania: Të jemi gati të përdorim fuqi maksimale kundër Rusisë e Kinës

Britania duhet duhet të forcojë “letalitetin” e saj dhe të jetë gati për të përdorur ‘fuqi të rëndë’ kundër Rusisë dhe Kinës. Kjo është deklarata më e fundit e ministri britanik i Mbrojtjes Gavin Uilliamson që ka ndezur gjakrat me  Moskën dhe Pekinin, teksa

No Pic available
  • 2018-12-02

Euro 2020/ Shqipëria peshkon Francën, Kosovë-Angli dhe derbi ballkanas

Në Dublin të Irlandës, ka marrë udhë edhe Euro 2020, pasi është hedhur shorti i fazës së grupeve të eliminatoreve, ku 55 Përfaqësueset europiane njohën kundërshtarët e tyre. Fati vendosi që Kombëtarja Shqiptare të shortohej në grupin H, së bashku me Francën, Islandën, Turqinë,

No Pic available
  • 2018-11-29

Gjeorgjia zgjedh për herë të parë një grua si presidente

Salome Zurabishvili fitoi zgjedhjet presidenciale të Gjeorgjisë, duke u bërë gruaja e parë në këtë vend që do të udhëheqë zyrën e të parit të shtetit. Me gati të gjitha votat e numëruara, ish-diplomatja ka siguruar 59% të tyre, ndërsa rivali i saj, Grigol Vashadze 40%. Zurabishvi

Kualifikimi i Kosovës, mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë
  • 2018-11-21

Kualifikimi i Kosovës, mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë

Kualifikimi i Kosovës në play off-in e Euro 2020 nëpërmjet Nations League ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare, të cilat i kanë kushtuar një hapësirë të rëndësishme fitores së thellë të dardanëve me shifrat 4-0 ndaj Azerbaixhanit. Me Kosovën në Ligën D janë kualifi

Turqia mbështetje për turqit e dëbuar nga Stalini: Po ndjekim nga afër procesin e riatdhesimit
  • 2018-11-15

Turqia mbështetje për turqit e dëbuar nga Stalini: Po ndjekim nga afër procesin e riatdhesimit

Turqia u zotua se do të vazhdojë të mbështesë kauzën e turqve Meskhetian, duke shprehur solidaritet në 74-vjetorin e dëbimit të tyre nga Gjeorgjia në Azinë Qendrore me urdhër të diktatorit sovjetik, Josef Stalin. Ministria e Jashtme e Turqisë tha përmes një deklarate se Ankaraja ës

No Pic available
  • 2018-09-09

Ukraina fiton edhe me Sllovakinë, Danimarka leksion Uellsit

Ukraina bën një tjetër hap të rëndësishëm drejt dominimit të Grupit 1 të Ligës B të Nations League. Pas suksesin 1-2 në kohën shtesë ndaj Çekisë formacioni i drejtuar nga Shevchenko triumfoi 1-0 edhe ndaj Sllovakisë në takimin e luajtur në Arena Lviv, ku golin e vetëm të sfidës