Rezultate te kerkimit per termin: +Gjeorgjis

Meta: total 1000 / total_found 1909 / time 0.001 / keyword[0] gjeorgjis / docs[0] 1909 / hits[0] 3446 /
Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje
  • 2019-04-11

Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje

Krenar Shoraj i siguron një tjetër medalje Shqipërisë, atë të bronzit, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti kuqezi u rendit i treti në stilin e shtytjes dhe i 6-ti në dygarësh për peshën 89 kg. Shoraj e nisi miri stilin e shk

Godellin dështon të tre provat dhe nuk kualifikohet
  • 2019-04-10

Godellin dështon të tre provat dhe nuk kualifikohet

Ka përfunduar në mënyrën më të keqe të mundshme garimi i Daniel Godellit në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti shqiptar, i cili garonte në baterinë A të peshës deri në 83 kg, rrezikoi shumë, duke kërkuar të ngrejë 160 kg

Erkand Qerimaj e mbyll i dyti në Europianin e Gjeorgjisë
  • 2019-04-10

Erkand Qerimaj e mbyll i dyti në Europianin e Gjeorgjisë

Erkand Qerimaj u rendit i dyti në baterinë B në Kampionatin Europian të Shtangës që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shkodrani, i cili konkurroi në peshën 81 kg, ngriti në total 347 kg në total. Në stilin e shkëputjes, Qerimaj i realizoi me sukses të tria provat, fillimisht m

Vetëm 2 shqiptarë në fushë, Zvicra cinike fiton në Gjeorgji
  • 2019-03-23

Vetëm 2 shqiptarë në fushë, Zvicra cinike fiton në Gjeorgji

Zvicra nuk bën shaka në sfidën hapëse të Grupit D eliminator të Euro 2020 me ndaj Gjeorgjisë në transfertë. Edhe trajneri Petkovic nuk kishte në dispozicion për arsye fizike Xherdan Shaqirin, përfaqësuesja helvete e zgjidhi me zgjuarsi sfidën në pjesën e dyte, duke shënuar dy gola

Xherdan Shaqiri humb ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Danimarkën
  • 2019-03-19

Xherdan Shaqiri humb ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Danimarkën

Xherdan Shaqiri largohet për arsye shëndetësore nga grumbullimi i Zvicrës në prag të dy ndeshjeve eliminatore të Euro 2020 me Gjeorgjinë dhe Danimarkën. Sipas Federatës Zvicërane të Futbollit, mesfushori shqiptar ka një inflamacion në ije dhe nuk mund të japë kontribut në dy takimet

Ka shirit të zi në xhudo, por një grua rrëzon Putin në tapet (VIDEO)
  • 2019-02-15

Ka shirit të zi në xhudo, por një grua rrëzon Putin në tapet (VIDEO)

Presidenti rus Vladimir Putin mori një lëndim në dorë, teksa të enjten shkoi në Soçi për të treguar aftësitë e tij të mprehta në spirtin e xhudos. Kreu i Shtetit u stërvit me ekipin kombëtar rus të xhudos në qytetin turistik të Rusisë Jugore pas bisedimeve mbi Sirinë. Putini ësh

No Pic available
  • 2019-01-30

TAP ndërton një kopsht dhe rikonstruksion një shkollë në Bashkinë e Beratit

Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) dhe Bashkia e Beratit përuruan zyrtarisht kopshtin e fshatit Dushnik dhe shkollën e fshatit Veterrik. Këto projekte, me vlerë të përbashkët prej rreth 440000 , janë pjesë e Investimeve Sociale dhe Mjedisore të TAP në Shqipëri. Të dyja godinat tashmë u