Rezultate te kerkimit per termin: +Gjergji +Themeli

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] gjergji / docs[0] 5991 / hits[0] 9442 / keyword[1] themeli / docs[1] 2843 / hits[1] 3143 /
No Pic available
  • 2016-12-24

Fjala e plotë/ Mimi Kodheli, Edi Rama me flokë, Kokëdhima akuza të forta Ramës në Asamble

Të nderuar anëtarë të Asamblesë Kombëtare! Propozimi i Kryesisë së Partisë Socialiste për shkarkimin tim nga Sekretar u justifikua publikisht me mungesat e mia në mbledhje. Në të vërtetë unë kam munguar në mbledhjet e qershorit dhe të korrikut, ndërsa nga gushti e këtej, nuk jam

No Pic available
  • 2016-12-23

Koço Kokëdhima: Rama u shqetësua nga lëvizja ime. Smë izolon dot

Fjala e mbajtur e deputetit Koço Kokëdhima në Asamblenë Kombëtare  23 dhjetor 2016 Të nderuar anëtarë të Asamblesë Kombëtare! Propozimi i Kryesisë së Partisë Socialiste për shkarkimin tim nga Sekretar u justifikua publikisht me mungesat e mia në mbledhje. Në të vërtetë unë kam

Dy romane të panjohura të Faik Konicës
  • 2016-10-16

Dy romane të panjohura të Faik Konicës

Nga Fotaq Andrea As më shumë e as më pak: ja sot, të studiuara dhe përkthyera, pas 115 vjetësh dy romane të reja të Faik Konicës, të shkruara drejtpërdrejt në frëngjisht dhe të nënshkruara “Jean de Kroïa” apo në shqip “Gjoni i Krujës”, një tjetër pseudonim

Dom Gjergji, një prift që thyen tabu
  • 2016-02-15

Dom Gjergji, një prift që thyen tabu

Rrëfimi i Dom Gjergj Metës, për momentin kur vendosi të merrte rrugën e Klerit Katolik dhe arsyet që e shtynë drejt një jete ndryshe. Temat e nxehta të shoqërisë, familjes, lidhjes burrë-grua dhe të martesave me të njëjtën gjini. Kisha, familja dhe sjellja e klerit, përballë evolu

Profesori ne Korce prangos 4 persona kapen me droge dhe armeFOTO
  • 2015-09-23

Profesori ne Korce prangos 4 persona kapen me droge dhe armeFOTO

Korce 23 shtator 2015 NOAal- Nje operacion i policise se Korces i koduar Profesori ka vene ne pranga kater persona pasi jane kapur me arme dhe drogebr br Operacioni u realizua gjate dites se djeshme ku u arrestuan Edion Miho 35 vjec banues ne Korce i denuar me pare per Prodhimi dhe mbajtja pa leje

Arrestohen 4 persona për posedim droge dhe arme në Korçë
  • 2015-09-23

Arrestohen 4 persona për posedim droge dhe arme në Korçë

Policia e Korës ka arrestuar katër persona pasi akuzohen për posedim droge dhe arme. Sipas një njoftimi të policisë, në kuadër të operacionit "Profesori" në pranga kanë rënë shtetasit Edion Miho 35 vjeç, Ervis Liçi 33 vjeç, Andi Qeraxhi 21 vjeç, dhe 40-vjeçari Gjergj Themeli. G

No Pic available
  • 2015-09-14

HARMONIA FETARE NË SHQIPËRI SIPAS MITOLOGJISË SKËNDERIANE

Histori – Mitologjia skënderiane e studiuesit Dhosi Liperi pasqyron një epokë historike të gjatë. Mishëron gjithashtu dhe përpjekjet e pandërprera të shqiptarëve për liri. Pajton elementet fetare heterogjene dhe armiqësore të tyre dhe shfaqet kështu si pioniere e bashkimit komb