Rezultate te kerkimit per termin: +Gjergjit

Meta: total 850 / total_found 850 / time 0.000 / keyword[0] gjergjit / docs[0] 850 / hits[0] 1238 /
No Pic available
  • 2017-06-10

Miss Shqipëria 2017, java e etheve të konkursit të bukurisë

Miss Shqipëria 2017 sapo ka hyrë në javën e nxehtë të etheve te konkursit. 31 vajza konkurente te garës për kurorën e artë kanë lënë dje Dhërmiun për tiu drejtuar destinacionit final, qytetit mikpritës të Tepelenës. Sigurisht rruga e rivierës së jugut u shoqërua me ndalesa. Një

No Pic available
  • 2017-05-20

Lame ironizon marrëveshjen me një histori qëmoti Sështë palla or bir!

Drejtoria e ALUIZNI-t është një nga drejtoritë që sipas marrëveshjes së kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha do ti kalojë PD-së. Drejtori aktual i ALUIZNI-t Artan Lame ka këtë mendim lidhur me këtë marrëveshje:    Në këtë klimë mosbesimi të ndër

No Pic available
  • 2017-05-20

Nga Artan Lame/ Nuk është palla, or bir!

Në këtë klimë mosbesimi të ndërsjellë, kryetari Basha i opozitës, me të drejtë të vet kërkoi që ta merrte ndën kontroll Aluizni-n, se mos e ndihmon të fitojë vota. Nga an e tija Kryeministri Rama pa u menduar dy herë ja dha këtë kontroll. E kjo punë, më sjell ndër mënd një hi

No Pic available
  • 2017-05-20

Lame: Basha kërkoi ALUIZNI-n për vota, Majko: Marrëveshje perfekte nuk ka

Marrëveshja që solli zgjidhjen e krizës ka sjellë të tjera reagimi në radhët e Partisë Socialiste. Artan Lame, i cili ka komentuar përmes rrjeteve sociale zvëndësimin e tij thekson se Basha kërkoi institucionin që ai drejton pasi shpreson të marrë më shumë vota. Ndërsa për deputet

Ikën nga ALUIZNI, Lame: Basha e kërkoi me shpresë për vota
  • 2017-05-20

Ikën nga ALUIZNI, Lame: Basha e kërkoi me shpresë për vota

Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame, komenton marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreun e Partisë Demokratike, duke thënë se Basha  e kërkoi institucionin e drejtuar prej tij me shpresë se mos e ndihmojë për vota në zgjedhje. Lame thotë se me punën e bërë, Partia Socialiste d

No Pic available
  • 2017-04-24

Zenel Hoxha vlerësohet me urdhrin Kalorës i St George në Austri

Presidenti i Dhomës së Tregtisë Shqiptaro-Britanike, një nga themeluesit e Partisë Demokratike Zenel Hoxha është vlerësuar të shtunën në Austri. Duka i Habsburgëve (Archduke Karl von Habsburg) deklaroi dhënien e dekoratës së lartë Kalorësi i Urdhrit të Shën Gjergjit.(St.George Ord

No Pic available
  • 2017-04-10

Egjipt, 45 viktima nga shpërthimet. Gjendje e jashtëzakonshme për 3 muaj

Ka shkuar në 45 numri i të vdekur nga dy shpërthimet që ndodhën në dy kisha në Egjipt, përkatësisht në Kajro dhe Aleksandri. Nga shpërthimet, edhe 145 persona kanë mbetur të plagosur. Sulmet janë marrë përsipër nga ai ashtuquajturi Shteti Islamik. Ndërkohë, presidenti egjiptian Ab