Rezultate te kerkimit per termin: +Gjerman

Meta: total 1000 / total_found 30630 / time 0.014 / keyword[0] gjerman / docs[0] 30630 / hits[0] 51557 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Mega-operacioni i Europol në 52 vende, 314 në pranga, mes tyre 10 shqiptarë

Europol ka përfunduar super-operacionin e “Ciconia Alba”, i cili zgjati 6 ditë nga data 10 deri në 16 tetor dhe u shtri në 52 vende, përfshirë edhe Shqipërinë. Në përfundim të operacionit u arrestuan 314 persona, të cilët përvecc drogës, kalonin ilegalisht edhe emigrantë

No Pic available
  • 2016-10-20

Shkullaku shkruan: Të hysh në konflikt prej Edi Ramës

“Tendenca për të devijuar një nevojë politike të Edi Ramës, (të ndërthurrur me trillet e një stari), në një debat identitar shqiptar- kosovar, rrezikon të krijojë një konflikt të paarsyeshëm dhe pa bazë reale mes Shqipërisë dhe Kosovës” shkruan analisti Armand Shkulla

Shkullaku: Rama shkoi si zvezdë në Beograd, por kosovarët skanë pse e marrin seriozisht
  • 2016-10-20

Shkullaku: Rama shkoi si zvezdë në Beograd, por kosovarët skanë pse e marrin seriozisht

Armand Shkullaku ia vë fajin Edi Ramës, për debatin e fundit Tiranë-Prishtinë. Sipas tij, Rama ka folur për Kosovën në Beograd, duke u nisur nga interesa politike ditore në Shqipëri. Në vizitën e tij periodike në Serbi, kryeministri shqiptar nuk ka bërë më shumë se sa disa nga pa

Një replikë me Panajot Barkan: Ja faktet se kush bashkëpunoi me nazistët në Çamëri
  • 2016-10-20

Një replikë me Panajot Barkan: Ja faktet se kush bashkëpunoi me nazistët në Çamëri

Nga Arben Llalla   Nuk kishte gjasa që të qëndronte mënjanë profesori i katedrës së gjuhës greke në Universitetin e Gjirokastrës, Panajot Barka rreth gafave të fundit që bëri ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias duke kërcënuar haptas Shqipërinë rreth Çështjes Çame

No Pic available
  • 2016-10-20

Ja si po shkatërrohen Kullat e Alpeve!

Kullat e Alpeve Shqiptare po shkojnë drejt shkatërrimit. Të braktisura prej mbi një çerek shekulli nga të zotët dhe pa vëmendjen më të vogël të institucioneve përgjegjëse, shumë prej tyre janë shembur totalisht, e shumë të tjera janë në ditët e tyre të fundit mbi tokë. Më e k

Dhjetë destinacionet më të preferuara në Gjermani në 2016
  • 2016-10-20

Dhjetë destinacionet më të preferuara në Gjermani në 2016

Qendra Gjermane e Turizmit (DZT) sërish kërkoi nga vizitorët e huaj të zgjedhin destinacionet e preferuara në Gjermani. Berlini nuk bën pjesë më në 10 të preferuarit, një kandidat gjermanoverior kaloi në vendin e parë. Vend 1: Miniatur Wunderland në Hamburg Vitin e kaluar as nuk bënte

EDI RAMA TE MOLLA E KUQE
  • 2016-10-19

EDI RAMA TE MOLLA E KUQE

Ky mund të ju duket titull i ndonjë kënge me sharkia, çiftelia.  Nuk është. Edi është tip modern. Pra, ky është një shkrim për Edin, i cili është udhëheqësi i parë shqiptar i cili e vizitoi Mollën e Kuqe. Ky shkrim shprehë atmosferën dhe efektin e vizitës së tij në Serbi, në