Rezultate te kerkimit per termin: +Gjerman

Meta: total 1000 / total_found 25023 / time 0.011 / keyword[0] gjerman / docs[0] 25023 / hits[0] 42082 /
Intervista e plote gruaja e Gjin Gjonit E verteta e pasurise sime me gjobiten pas sulmeve ndaj tim shoqi
  • 2014-12-17

Intervista e plote gruaja e Gjin Gjonit E verteta e pasurise sime me gjobiten pas sulmeve ndaj tim shoqi

e Marte 16 Dhjetor 20141703 pm p classwp-caption-textElona aushi bashkeshortja e anetarit te KLD Majtas gjyqtari Gjin GjoniSSSAbrASSElona aushi bashkeshortja e Gjin Gjonit pronare ne 6 biznese rrefehet ne nje interviste per 8220Panorama8221SSSAbrASS Tregon prapaskenat e IL

Hapja e dosjeve sipas modelit gjerman
  • 2014-12-17

Hapja e dosjeve sipas modelit gjerman

Tiranë - Ministri i Mirëqenies Sociale Erion Veliaj njoftoi sot nisjen e diskutimeve për një projektligj të ri për hapjen e dosjeve. Ministri tha se janë bërë përpjekje përgjatë dy dekadave, por sipas tij, zakonisht ato janë bërë për përfitim politik. Ai tha se modeli që do të nd

Topi i Arte Schmeichel Neuer ne disavantazh me CR7
  • 2014-12-16

Topi i Arte Schmeichel Neuer ne disavantazh me CR7

Neuer nuk ka mundesi te fitoje ndaj Cristiano Ronaldos ne garen per Topin e Arte Kete e thote Peter Schmeichel nje ish portier qe ka pershkuar nje rruge te suksesshme ne futbollin evropianbr br Danezi e pranon se Neuer eshte nje nga me te miret ne rolin e tij por nuk mund te krahasohet me Crtistia

Mustafa zhvilloi takime me disa ambasadorë në Kosovë
  • 2014-12-16

Mustafa zhvilloi takime me disa ambasadorë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës ka vazhduar edhe sot të pres ambasadorët e akredituar në Prishtinë, të cilët i kanë uruar zgjedhjen në pozitën e kryeministrit dhe gatishmërinë e vazhdimit të bashkëpunimit. Fillimisht Mustafa e ka zhvilluar një takim me ambasadoren e Gjermanisë, Angelika Viet

Kryeministri Isa Mustafa priti ambasadoren e Gjermanisë, Angelika Viets
  • 2014-12-16

Kryeministri Isa Mustafa priti ambasadoren e Gjermanisë, Angelika Viets

Prishtinë, 16 dhjetor 2014 Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës ka vazhduar edhe sot të pres ambasadorët e akredituar në Prishtinë, të cilët i kanë uruar zgjedhjen në pozitën e kryeministrit dhe gatishmërinë e vazhdimit të bashkëpunimit. Takimin e parë, sot, kryemin

Hapja e dosjeve Veliaj Koha eshte tani ne mos ka kaluar
  • 2014-12-16

Hapja e dosjeve Veliaj Koha eshte tani ne mos ka kaluar

Transmetuar me 16122014 - 1449 Ministri i Mireqenies Sociale dhe Rinise Erion Veliaj gjate tryezes se sotme Tirane 16 dhjetor 2014 NOAal- Ministri i Mireqenies Sociale dhe Rinise Erion Veliaj deklaroi se ceshtja e dosjeve te komunizmi

Hoffman: Hapja e dosjeve e vështirë, por duhet ta bëni
  • 2014-12-16

Hoffman: Hapja e dosjeve e vështirë, por duhet ta bëni

Tiranë - Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë Helmut Hoffman tha ndarja nga e kalura komuniste është e vështirë, por ka përfitime të jashtëzakonshme. Ai tha se hapja e Bunker/Art është vetëm fillimi i kësaj transparence. "Ne duhet të përballemi me të shkuarën në mënyrë të ndersh