Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermani

Meta: total 1000 / total_found 26876 / time 0.012 / keyword[0] gjermani / docs[0] 26876 / hits[0] 41373 /
elet Konsullata e perbashket Shqiperi-Kosove ne Mynih
  • 2016-10-20

elet Konsullata e perbashket Shqiperi-Kosove ne Mynih

Transmetuar me 19102016 - 1845 Mynih 19 tetor 2016 NOAal - Ne nje aktivitet te posacem te organizuar me pjesemarrjen e Ministrit te Jashtem te Shqiperise Ditmir Bushati dhe Ministrit te Jashtem te Kosoves Enver Hoxhaj Ministres Bavareze per eshtjet Evropian

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit
  • 2016-10-20

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit

Nga Kastriot Bezati Naim Frashëri, mësimet e para i mori në Frashër, ndërsa më 1865 vendoset në Janinë ku, më 1869 mbaroi gjimnazin Zosimea dhe, diplomën e kësaj shkolle e ka me thënien: fort mirë, shkruan Mithat Frashëri, Naim Frasheri, Sofie, 1901. U pajis në këtë shkollë me

Dhjetë destinacionet më të preferuara në Gjermani në 2016
  • 2016-10-20

Dhjetë destinacionet më të preferuara në Gjermani në 2016

Qendra Gjermane e Turizmit (DZT) sërish kërkoi nga vizitorët e huaj të zgjedhin destinacionet e preferuara në Gjermani. Berlini nuk bën pjesë më në 10 të preferuarit, një kandidat gjermanoverior kaloi në vendin e parë. Vend 1: Miniatur Wunderland në Hamburg Vitin e kaluar as nuk bënte

Gjermani, 10 destinacionet më të preferuara në 2016-ën
  • 2016-10-19

Gjermani, 10 destinacionet më të preferuara në 2016-ën

Qendra Gjermane e Turizmit DZT sërish kërkoi nga vizitorët e huaj të zgjedhin destinacionet e preferuara në Gjermani. Berlini nuk bën pjesë më në 10 të preferuarit, një kandidat gjermanoverior kaloi në vendin e parë. 10: Pjesa historike e Dresdenit Zwinger-i në Dresden me muzetë e tij

No Pic available
  • 2016-10-19

Më shumë shërbime, çelet Konsullata Shqipëri-Kosovë në Mynih

Në Mynih të Gjermanisë është hapur konsullata e përbashkët Shqipër-Kosovë. Në ceremoni morën pjesë  Ministri i Jashtëm Shqipërisë, Ditmir Bushati, Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, Ministrja Bavareze për Çështjet Evropiane znj. Beate Merk etij. Në fjalën e tyre, Min

E besoni apo jo: Altin Lala fiton po aq sa Ronaldo dhe Messi, edhe pse në pension!
  • 2016-10-19

E besoni apo jo: Altin Lala fiton po aq sa Ronaldo dhe Messi, edhe pse në pension!

Altin Lala nuk luan më futboll. Fatkeqësisht, ish-kapitenin e kombëtares shqiptare nuk mund ta shohim qoftë edhe pak metra larg fushës, duke drejtuar nga stoli i trajnerit. Siç ka shpjeguar ai vetë, kjo thjesht nuk ishte punë për të. E kështu, asistin e fundit Lala ia ka bërë vetes

Në 52 shtete sekuestrohen 2.4 ton kokainë. Arrestohen 10 shqiptarë
  • 2016-10-19

Në 52 shtete sekuestrohen 2.4 ton kokainë. Arrestohen 10 shqiptarë

Një operacion i koduar “Ciconi Alba” është ndërmarrë mes 52 shteteve,  përfshirë dhe Shqipërinë, duke arrestuar 314 persona të dyshuar si anëtarë të bandave kriminale si dhe duke sekuestruar rreth 2. 4 ton kokainë Operacioni ndërkombëtar i cili ka zgjatur për 6 ditë,