Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermani

Meta: total 1000 / total_found 27862 / time 0.012 / keyword[0] gjermani / docs[0] 27862 / hits[0] 43038 /
No Pic available
  • 2017-06-25

PriFest sjell 3 premiera botërore

Festivali më i madh Ndërkombëtar i Filmit në Kosovë PriFest, që do të ketë edicionin e 9-të në korrik ka bërë publik programin e parë të filmave në mes gjithsej 10 programeve të ndryshme që ka ky festival. Bëhet fjalë për programin garues të filmave Middle Length (Metrazh i mes

No Pic available
  • 2017-06-24

Këngëtarja akuzohet për dhunim të prostitutave

Reperja gjermane, Schwesta Ewa është liruar nga akuza për detyrim të fansave që të merren me prostitucion, por tani akuzohet për dhunim të prostitutave. 32-vjecarja u akuzua para dy vitesh se kishte dhënë këshilla të tilla, por gjykata nuk arriti të gjejë prova për këtë prandaj u li

No Pic available
  • 2017-06-22

Të shtëna me armë drejt një lokali, terrorizohen banorët e Semanit

Qëllon me armë zjarri në drejtim të një lokali duke shkaktuar dëme materiale, policia arreston në flagrancë autorin e dyshuar dhe një shtetas tjetër për “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”. Në datën 21.06.2017, rreth ores 17:50, njoftohemi se në vëndin e quaj

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

10 vendet më të bukura në bote për vitin 2017 (FOTO)
  • 2017-06-21

10 vendet më të bukura në bote për vitin 2017 (FOTO)

Tashmë jemi në sezon turistik dhe gjithkush kërkon një vend të mirë për të vizituar. Ne do të dëshironim tu prezantonim dhjetë vendet më të bukura në botë të zgjedhura për këtë vit. Ato janë:   1. Malet Rainbow, Kinë Këta male të bukur të pazakontë janë të vendosura

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

Si përgjoheshin shqiptarët në Shtëpinë e Gjetheve
  • 2017-06-21

Si përgjoheshin shqiptarët në Shtëpinë e Gjetheve

Shumë njerëz e kanë lidhur jetën e tyre me Shtëpinë e Gjetheve. Një pjesë e madhe e shqiptarëve të përgjuar nga sigurimi i shtetit e një pjesë tjetër njerëzit që kryenin përgjimet. Nesti Vako ka punuar gati gjithë jetën e tij në organin e përgjimeve të vendosur në godinën mis