Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermania +Me

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.952Z

Gjermania vishet me bronz

Leonard Karaj Gjermania ka fituar “finalen e vogël” për vendin e tertë dhe të katërt, duke marrë kështu Medaljen e Bronzit në Kampionatin Botëror në Afrikën e Jugut. Skuadra e Joakim Lëvit fitoi 3-2 ndaj Uruguajit në një ndeshje spektakolare, e cila dhuroi jo vetëm gola po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.392Z

Bekenbauer: “Gjermania fiton me penallti”

Franc Bekenbaueri, 2-herë kampion i Botës, tha se ai parashikon se Gjermania do të fitojë finalen e Euro 2008-s me penallti. Legjenda gjermane, i cili ka fituar Kupën e Botës 1974 si lojtar dhe si trajner në vitin 1990, shtoi se ai parashikon se do të ketë shumë gola në finalen e Vjenës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.080Z

Gjermania kërkon me ngulm kualifikimin

Gjermania ka një ndeshje të vështirë kundër Ganës ku do të kërkojë kualifikimin për në fazën e një të tetave të Botërorit të Afrikës së Jugut. Gjermania mund ta nisë me dy sulmues takimin ku njëri do të jetë Kakau. Kështu ka bërë të ditur trajneri i Gjermaneve Joakim Lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.447Z

Gjermania Me shume vemendje Kosoves

Deputeti i CDU-se ne Bundestag Michael Brand ka deklaruar se Gjermania nuk do te mbeshtese ata individe qe vene ne dyshim pavaresine e Kosoves dhe mendojne per ndryshimin e kufijve te Bosnje e Hercegovines. Kosova eshte nje shtet i pavarur ndersa BeH do te mbaje kufijte qe ka sot dhe q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.644Z

Gjermania studion rivalët me teknologji

Përgatitjet Përveç punës në fushat stërvitore, Gjermania shfrytëzon teknologjinë për të studiuar kundërshtarët në aktivitetet madhore. Prej Botërorit 2006 e deri më tani, shkencëtari Jurgen Bushman dhe studentët e tij, përgatisin raporte të detajuara për rivalët e përfaqësues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.453Z

Gjermania forcon kufirin me Austrine

0 brbr SSSAbrASS brbrGjermania do ti kthehet kontrolleve te perkohshme ne kufirin me Austrine per te kufizuar fluksin e larte te emigranteve Ne nje konference per shtyp Ministri i Brendshem gjerman Tomas de Maiziere tha se Gjermania do te rivendose fillimisht kontrollet ne kufirin jugor me Austrine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.640Z

Gjermania përgatitet me Terminatorin

Gjermania po përgatitet të debutojë në Kupën e Botës 2010 me kapitullin e katërt dhe të fundit të filmit “Terminator Salvation”, në mënyrë që skuadra të gjejë grintën e duhur. Vendimi i stafit teknik lidhet edhe me efikasitetin e një lëvizjeje të tillë nga Pep Guardio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama