Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermania

Meta: total 1000 / total_found 20898 / time 0.009 / keyword[0] gjermania / docs[0] 20898 / hits[0] 30993 /
FIFA, Shqipëria humbet 7 vende në renditje
  • 2016-10-20

FIFA, Shqipëria humbet 7 vende në renditje

Që eleminatoret e tetorit do të kishin një kosto për Shqipërinë në renditjen e Fifas duke qenë se për koeficientët matës fitorja 2-0 ndaj Lihtenshtejnit peshon më pak se disfata në të njëjtat shifra me Spanjën, kjo dihej, por me publikimin e renditjes së fundit të organizmit botër

No Pic available
  • 2016-10-20

Sanksionet ndaj Rusisë, çështja që ka përçarë unionin

Kriza e emigrantëve, lufta në Siri , marrëveshja tregtare me Kanadanë janë çështje të rendësishme që po diskutohen në Samitin dy ditor të liderve europiane që po mbahet në Bruksel. Por ajo që do të ndezë debatin mes krerëve të unionit do të jetë Moska, pasi Bashkimi Europian ës

No Pic available
  • 2016-10-18

Ja arsyeja pse Edi Rama është ftohur me Hashim Thaçin

Në studion e Dritare me Rudinën, në Vizion Plus, u diskutua për vizitën zyrtare të kryeministrit Rama në Serbi dhe  luftën e ftohtë, që u shpërfaq pas kësaj vizite. Nuk munguan akuzat ndaj Ramës, pasi sipas analistëve kosovarë ai po e përdoret nga Vuçiç dhe po përdor  Lëvizjen

BATUTAT e Ramës në Lezhë: Katundarë jemi të gjithë. Banori: Na zhduk varfërinë e u bëfsh 200 vjeç!
  • 2016-10-18

BATUTAT e Ramës në Lezhë: Katundarë jemi të gjithë. Banori: Na zhduk varfërinë e u bëfsh 200 vjeç!

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Troshan të Lezhës në një takim me fermerët e zonës, të cilët kanë kërkuar me vendosmëri që shteti të investojë në zonën e tyre, sepse sic thanë ata janë të harruar prej vitesh. Ndër të tjera kërkesat ishin që të formulohet ligji që njeh

A është afrimi me Vetëvendosjen dhe një ftohje me Thaçin, shkaku i sulmeve që vijnë nga Prishtina kundër Edi Ramës?
  • 2016-10-18

A është afrimi me Vetëvendosjen dhe një ftohje me Thaçin, shkaku i sulmeve që vijnë nga Prishtina kundër Edi Ramës?

Në studion e Dritare me Rudinën, në Vizion Plus, u diskutua për vizitën zyrtare të kryeministrit Rama në Serbi dhe  luftën e ftohtë, që u shpërfaq pas kësaj vizite.  Nuk munguan akuzat ndaj Ramës, pasi sipas analistëve kosovarë ai po e përdoret nga Vucic dhe po përdor  Lëvizj

No Pic available
  • 2016-10-18

Tradhtia e Edi Ramës dhe Kopshti zoologjik i shqiptarëve e kosovarëve!

Nga Astrit Gashi Një frikë e kuptueshme e kosovarëve ndaj krijimit të afërsive mes Shqipërisë e Serbisë pa Kosovën, sikur ndodh zakonisht u devijua menjëherë me një shpejtësi vetëtime në një zhurmë të dyanshme mbushur me fyerje, sharje e etiketime. Aktorët kryesorë të kësaj

Çfarë ka ndodhur më 17 tetor?
  • 2016-10-17

Çfarë ka ndodhur më 17 tetor?

1448 – Fillon Beteja e dytë e Fushë Kosovës midis forcave të Perandorisë Osmane nën udhëheqjen e sulltan Muratit, dhe koalicionit hungarez, shqiptar, rumun (Vllahia) dhe kryqtarë, të udhëhequr nga Janosh Huniadi. Ashtu si në Betejën e parë të Fushë Kosovës më 1389, ballkanasi