Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanin

Total: 2331
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.476Z

Zihen për boritë e makinave, shoferi shqiptar rreh gjermanin

Gazeta ShqipShtetasi i huaj përfundon në spital. Agresori procedohet me akuzën e dëmtime të tjera me dashje Një shofer gjerman, i cili mesa duket nuk e njihte temperamentin e shqiptarëve, ka përfunduar në spital pas dhunës që ka pësuar nga një shofer. Shkaku? I kishte zënë rrugën dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.099Z

Për Ardian Klosin, gjermanin nga Shqipëria

Në Podiumin e COD, në kujtim të Ardian Klosit, një mbrëmje kushtuar promovimit të librit "Për Ardian Klosin, gjermanin nga Shqipëria", një libër i sapobotuar nga shtëpia botuese "Fjala publishing", përgatitur nga Oliver Jens Schmitt, si dhe shpalljes së çmimit "Ardian Klosi", për lib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.490Z

Premton se do të ndryshoi Gjermaninë

(E plotësuar) Kancelarja Angela Merkel do të drejtojë Gjermaninë për një mandat të tretë radhazi, pasi partia e saj u rendit e para me një diferencë të ndjesshme në zgjedhjet e përgjithshme të së dielës. Ndërsa fal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.853Z

Hoxhaj e uron Gjermaninë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka uruar Gjermaninë në 25 përvjetorin e rënies së murit të Berlinit. Kryediplomati kosovar në fakt ka uruar në gjermanisht përmes profilit të tij në “Twitter”.AdPlatformZone = {

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.574Z

Hoxhaj viziton Gjermaninë

Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Guido Westerwelle, ka udhëtuar sot për vizitë zyrtare në Berlin, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.089Z

Të gjithë e duan Gjermaninë

Gjermania gëzon në të gjithë botën prestigjin më të lartë. Para së gjithash Franca dhe Anglia e vlerësojnë Gjermaninë - e këtë gjermanët vetëkritikë e kanë të vështirë ta kuptojnë. Lista e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.104Z

Artan Lame zbulon gjermanin me pllakë, tmerrin e shqiptarëve në fotot e vitit 1943

Artan Lame në profilin e tij në Facebook ka publikuar një foto, që ai e quan zbulim. Sipas Lames në foton e cila mendohet se i përket vitit 1943 janë 4 ushtarë, dy gjermanë dhe dy shqiptarë. Lame shpjegon se dy ushtarët gjermanë mbajnë në gjoks një shenjë dalluese të tyre që ngj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama