Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanis

Meta: total 1000 / total_found 16482 / time 0.009 / keyword[0] gjermanis / docs[0] 16482 / hits[0] 23071 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Mega-operacioni i Europol në 52 vende, 314 në pranga, mes tyre 10 shqiptarë

Europol ka përfunduar super-operacionin e “Ciconia Alba”, i cili zgjati 6 ditë nga data 10 deri në 16 tetor dhe u shtri në 52 vende, përfshirë edhe Shqipërinë. Në përfundim të operacionit u arrestuan 314 persona, të cilët përvecc drogës, kalonin ilegalisht edhe emigrantë

Menaxhimi i mbetjeve, miratohen 2 marrëveshje me Gjermaninë
  • 2016-10-20

Menaxhimi i mbetjeve, miratohen 2 marrëveshje me Gjermaninë

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot dy marrëveshje me qeverinë e Gjermanisë për për bashkëpunim financiar 2016 për projektin program për menaxhimin e mbetjeve II Marrëveshjet vijnë pas miratimit në Kuvend të ligjit për importin në Shqipëri të Mbetjeve të riciklueshme. Pak ditë m

Dhjetë destinacionet më të preferuara në Gjermani në 2016
  • 2016-10-20

Dhjetë destinacionet më të preferuara në Gjermani në 2016

Qendra Gjermane e Turizmit (DZT) sërish kërkoi nga vizitorët e huaj të zgjedhin destinacionet e preferuara në Gjermani. Berlini nuk bën pjesë më në 10 të preferuarit, një kandidat gjermanoverior kaloi në vendin e parë. Vend 1: Miniatur Wunderland në Hamburg Vitin e kaluar as nuk bënte

Gjermani, 10 destinacionet më të preferuara në 2016-ën
  • 2016-10-19

Gjermani, 10 destinacionet më të preferuara në 2016-ën

Qendra Gjermane e Turizmit DZT sërish kërkoi nga vizitorët e huaj të zgjedhin destinacionet e preferuara në Gjermani. Berlini nuk bën pjesë më në 10 të preferuarit, një kandidat gjermanoverior kaloi në vendin e parë. 10: Pjesa historike e Dresdenit Zwinger-i në Dresden me muzetë e tij

No Pic available
  • 2016-10-19

Mynih, Ministri Bushati fton biznesin gjerman për investime

Forumi i parë Ekonomikë për Ballkanin Perendimor që po mbahet në Mynih të Gjermanisë ka si qëllim rritjen e bashkëpunimit tregëtar dhe thithjen e investimeve të sipërmarrësve gjerman në vendet e rajonit. Qeveria shqiptare, përfaqësohet nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Në fjal

No Pic available
  • 2016-10-19

Më shumë shërbime, çelet Konsullata Shqipëri-Kosovë në Mynih

Në Mynih të Gjermanisë është hapur konsullata e përbashkët Shqipër-Kosovë. Në ceremoni morën pjesë  Ministri i Jashtëm Shqipërisë, Ditmir Bushati, Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, Ministrja Bavareze për Çështjet Evropiane znj. Beate Merk etij. Në fjalën e tyre, Min

No Pic available
  • 2016-10-18

INTERVISTA/ Ben Blushi e krahason Rilindjen me nazizmin: Rama më ofroi post ministri në korrik, me Metën është prishur përfundimisht

Në intervistën e mbrëmshme për “Opinion”, Ben Blushi ka vijuar kritikat e forta kundër mazhorancës. Ai e ka krahasuar madje Rilindjen me nazizmin, kur u pyet nga Fevziu se si mund të pretendojnë vetëm dy vetë, Blushi dhe Hafizi, që kanë të drejtë, dhe gjithë PS ta ketë