Rezultate te kerkimit per termin: +Gjet +Ndojit

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] gjet / docs[0] 35107 / hits[0] 44539 / keyword[1] ndojit / docs[1] 72 / hits[1] 97 /
Tragjedi në Pukë/ Zjarri shkrumbon çiftin, shpëtojnë 4 fëmijët dhe gjyshërit
  • 2019-04-08

Tragjedi në Pukë/ Zjarri shkrumbon çiftin, shpëtojnë 4 fëmijët dhe gjyshërit

Java e dytë e prillit ka nisur me një tragjedi në Pukë, e cila mund të kishte pasoja edhe më të rënda. Një zjarr i rënë rreth orës 03:45 të mëngjesit në banesën e 40-vjeçarit, Petrit Ndoj ka bërë që ka lënë të vdekur atë dhe bashkëshorten e tij, Dava Ndoj, 35 vjeçe. Trupat

Arkivat shqiptare dhe sfidat e tyre në hapësirat shqiptare
  • 2018-02-05

Arkivat shqiptare dhe sfidat e tyre në hapësirat shqiptare

Promovimi i librit Arkivat shqiptare me autor ish drejtorin e Arkivit Gjet Ndoj, u kthye në një debat publik mbi rolin dhe sfidat e këtij institucioni, nën praninë e Drejtorit të Arkivave të Kosovës Ramë Manaj, drejtorit të Arkivit shqiptar Ardit Bido studiuesve Mehdi Dërguti dhe Alda Bar

No Pic available
  • 2016-09-02

Jep dorëheqjen drejtori i Arkivave. Emërohet Ardit Bido

Gjet Ndoji :Kam punuar pa asnjë fond shtesë Drejtori i Përgjithshëm i Arkivave Gjet Ndoji, ka dhënë dje dorëheqjen pas gati tre vitesh në këtë pozicion. Lajmi e largimit nga arkivat shqiptare ai e bëri të ditur në një njoftim në faqen e tij zyrtare në Faceebook. Ai erdhi në krye të

KISHA E SHNA NDOJIT (SHËN ANTONIT TË PADOVËS) NË LAÇ TË KURBINIT, MONUMENT I ARKITEKTURËS SË SHPRESËS DHE I SFIDËS NDAJ DIKTATURËS
  • 2016-06-13

KISHA E SHNA NDOJIT (SHËN ANTONIT TË PADOVËS) NË LAÇ TË KURBINIT, MONUMENT I ARKITEKTURËS SË SHPRESËS DHE I SFIDËS NDAJ DIKTATURËS

Krahina e Kurbinit, ndonëse e shtrirë në një territor gjeografik jo gjithaq të madh, ka mjaft monumente të arkitekturës, ku veçohen 4 kështjella dhe 35 kisha, shumica prej të cilave në gjendje rrënoje. Në fshatin Laç të dikurshëm (sot qyteti me të njëjtin emër), ka pasur d

Ja kush është biznesmeni që u gjet në shtëpinë e Xhesika Ndojit
  • 2016-02-18

Ja kush është biznesmeni që u gjet në shtëpinë e Xhesika Ndojit

Historia e mashkullit që u ndalua nga policia në shtëpinë e motrës së Xhesika Ndojit tashmë është kthyer në telenovelë. Policia ka lëshuar një deklaratë për këtë rast. Sipas policisë, 38-vjeçari, banues në Yzberisht, ka hyrë me zor në shtëpinë e motrës së Xhesika Ndojit,

Biznesmeni me mbathje në dollap: Ja kush ia ngriti kurthin Xhesika Ndojit
  • 2016-02-18

Biznesmeni me mbathje në dollap: Ja kush ia ngriti kurthin Xhesika Ndojit

Mbrëmjen e së mërkurës policia e Tiranës kontrolloi shtëpinë e këngëtares Xhesika Ndoji, pas një telefonate të mbërritur, që sinjalizoi vjedhjen e një apartamenti tek Unaza e Re. Por me sa duket e gjithë ngjarja ishte e kurdisur, me qëllim hakmarrjen e ish-bashkëshortit të motr

Policia aksion në shtëpinë e Xhesika Ndojit, kap biznesmenin vetëm me mbathje që fshihej në dollap
  • 2016-02-18

Policia aksion në shtëpinë e Xhesika Ndojit, kap biznesmenin vetëm me mbathje që fshihej në dollap

Me siguri e mbani mend Xhesikën, këngëtaren nga Puka e cila javët e fundit u komentua në mediat rozë për shkak të deklaratave se deputeti ia lypte me para. Përkundër historisë plot dyshime, fantazi, e të rrethuar me mister një ngjarje e vërtetë, por jo kaq simpatike mësohet se i k