Rezultate te kerkimit per termin: +Gjikola

Meta: total 83 / total_found 83 / time 0.000 / keyword[0] gjikola / docs[0] 83 / hits[0] 114 /
Vrasja e 17-vjeçares në Laprakë, lihet në burg ndihmësi i ekzekutorit (EMRI)
  • 2018-12-30

Vrasja e 17-vjeçares në Laprakë, lihet në burg ndihmësi i ekzekutorit (EMRI)

Roland Muzhaqi, i riu i arrestuar si bashkëpunëtor në krimin e rëndë që ndodhi në Laprakë, ku mbeti e vdekur 17-vjeçarja Griselda Gjikola, është lënë në burg nga Gjykata Penale e Tiranës. Gjykata ka caktuar arrest me burg për 25-vjeçarin Muzhaqi dhe të njëjtën masë kishte kërku

Vrasja në Laprakë, arrestohet miku i vrasësit të 17-vjeçares (EMRI)
  • 2018-12-28

Vrasja në Laprakë, arrestohet miku i vrasësit të 17-vjeçares (EMRI)

Policia ka arrestuar një person lidhur me krimin e rëndë që ndodhi dy ditë më parë në Laprakë, ku mbeti e vrarë 17-vjeçarja Griselda Gjikola dhe u plagos i dashuri i saj Erjon Benga. Mësohet se i arrestuari është Roland M., dhe ai raportohet të jetë personi që mbështeti autorin 19-

Ekspozita e hartave, koleksionisti nga Kosova i sjell në Tiranë
  • 2018-07-16

Ekspozita e hartave, koleksionisti nga Kosova i sjell në Tiranë

Harta nuk ka se si të jetë e pafajshme, sepse prapa saj qëndron pushteti dhe influenca. Kuptimi i çdo hartë rikonfigurohet sipas këndvështrimit të çdo lexuesi. Një ekspozitë me harta që datojnë nga shek XV deri në shek XVIII është hapur në COD, nga një koleksion i Afrim Ethemit, me

No Pic available
  • 2018-07-04

Një francez ekspozon në kryeministri

FUNDI. FILLIMI Shqipëria 1981 1991, quhet ekspozita e fotografit të njohur francez Michel Setboun e cila do të hapet më 6 korrik në Qendrën për Hapje dhe Dialog në Kryeministri. Kjo është ekspozita e parë e madhe retrospektive e këtij artisti dhe foto-reporteri në Shqipëri dhe fokuso

COD hap sezonin 2018 me ekspozitën Providence
  • 2018-04-11

COD hap sezonin 2018 me ekspozitën Providence

COD hapi sezonin e dytë të 2018-s, me ekspozitën Providence të artistes Ornela Vorpsi. Në ceremoninë e hapjes ishin të pranishëm Kryeministri z. Edi Rama, përfaqësues të institucioneve të kulturës, artit, medias, trupit diplomatik, organizatave ndërkombëtare dhe shoqërisë civile. Ce

Një suedeze, art në kryeministri
  • 2018-01-11

Një suedeze, art në kryeministri

Mia Enell, artistja suedeze ka hapur sezonin e parë të 2018 me ekspozitën Tani tani tani në COD. Enell prezantoi 22 punime në hollin protokollar të Kryeministrisë dhe në sallën Tako Artistin. Ekspozita që gërsheton pikturën me vizatimin është kuruar nga Genti Gjikola dhe bën bashkë v

No Pic available
  • 2017-06-24

Shkodër, PSD shpërndan pako me ushqime në këmbim të votës

Policia e Shkodrës çon në Prokurori kryetarin e Partisë Social Demokrate për qarkun Shkodër Përparim Zeqir Raboshta. “Përparimi kryetari Partisë Social Demokrate për qarkun Shkodër, sepse, në lagjen “Liria”, te zyra e Partisë Social Demokrate, po shpërndanin 70 pako n