Rezultate te kerkimit per termin: +Gjilanit

Total: 2598
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.651Z

Dita e Gjilanit

Pas disa shtyrjeve, të mërkurën në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pritet të nisë hetimi dhe rinumërimi i votave të komunës së Gjilanit. Hapja e kutive të votimit pritet të bëhet nën llupën e vëzhguese vendorë dhe ndërkombëtarë, ku edhe do dihet përfundimisht se a do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.941Z

Hapet Salloni i Gjilanit

Në Gjilan hapet ekspozita e katërt e artit pamor Salloni i Gjilanit. Me çmime u vlerësuan Eshref Qahili (pikturë), Ahmet Ibrahimi (pikturë) dhe Arta Llapashtica (grafikë).Në kuadër të festimeve të 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë nga Komuna e Gjilanit, në Galerinë e Qyteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.970Z

Fati i Gjilanit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të caktojë sot (e hënë) orën se kur do të fillojnë hetimet dhe pastaj rinumërimet e rreth 130 kutive të votimit të Komunës së Gjilanit. Ky proces, i cili pritet të zgjasë deri të martën, do të tregojë nëse ka pasur parregullsi të madha gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.290Z

Epilogu i Gjilanit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të mblidhet të hënën dhe të vendosë për përsëritjen e zgjedhjeve në Komunën e Gjilanit, sikurse udhëzohet në vendimin e dytë të Komisionit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Vendimi i KQZ’së pritet të merret pasi Gjykata Supreme e ka hedhu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.923Z

Reagon Komuna e Gjilanit

Komuna e Gjilanit ka reaguar nga shkrimit të portalit tonë me titull ”Komuna e Gjilanit harxhon mbi 6000 euro për kate me kravate” . Në reagimin e Komunës thuhet se “Lidhur me tekstin e publikuar në Portalin Indeksonline, në të cilin prezanto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.977Z

SHATK mbështetë bojkotin në Teatrin e Gjilanit

Bordi Ekzekutiv i Shoqatës së Artistëve të Teatrit të Kosovës (SHATK) ka reaguar mbi gjendjen aktuale të krijuar në Teatrin e Gjilanit, si rezultat i mungesës së kontratave dhe pagave për stafin, duke vlerësuar këtë gjendje si të rëndë dhe me prirje të përkeqësimit të mëtutjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.941Z

Vetëvendosje, aksion kundër ndarjes së Gjilanit

Gjilan, 10 Korrik, NOA - Aktivistët e lëvizjes Vetëvendosje bllokuan dje me trupat e tyre hyrjet e Kuvendit komunal të Gjilanit, gjë që u bë për të penguar miratimin e statutit të ri komunal, i cili e legalizon ndarjen e Gjilanit. Sipas këtij statuti, rreth 30% e territorit të Gji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama