Rezultate te kerkimit per termin: +Gjinekologji

Meta: total 142 / total_found 142 / time 0.000 / keyword[0] gjinekologji / docs[0] 142 / hits[0] 167 /
Gjera qe duhet te dini per marrjen e ilaceve gjate shtatzenise
  • 2016-11-21

Gjera qe duhet te dini per marrjen e ilaceve gjate shtatzenise

Transmetuar me 20112016 - 1942 Antidepresivet dhe ilace te tjera mund te jene te domosdoshem per njerezit te cilet vuajne nga simptomat e depresionit dhe ankthit si merzitje irritim pa shkak apo apatibr Por marrja e ketyre pilulave gjate kohes qe ju jeni sh

Në Gjinekologji vdes 27-vjeçarja, rasti në Prokurori
  • 2016-03-07

Në Gjinekologji vdes 27-vjeçarja, rasti në Prokurori

Ende nuk ka përfunduar raporti i Mjekësisë Ligjore që do të qartësojë vdekjen e mësueses 27-vjeçare nga Gjilani, e cila ndërroi jetë më 3 mars 2016, pak orë pasi lindi beben e saj në Spitalin e Gjilanit. Prokuroria po e cilëson vdekjen si të dyshimtë dhe po heton për neglizhencë m

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia një javë në Prishtinë
  • 2016-02-22

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia një javë në Prishtinë

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia do të kryejnë operacione të ndërlikuara për pacientët e Kosovës gjatë kësaj jave kur në Prishtinë mbahet "Java e shëndetësisë kosovare - turke", bazuar në një marrëveshjen bashkëpunimi ndërmjet Ministrisë së Shëndetësisë të Rep

Fillon Java e shëndetësisë kosovaro-turke
  • 2016-02-22

Fillon Java e shëndetësisë kosovaro-turke

Nga sot e deri më 28 shkurt, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës do të mbahet Java e Shëndetësisë kosovaro-turke. Kjo vjen si rezultat i marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës dhe asaj të Turqisë. Gjatë kësaj jave, specialistë t

Kirurgë nga Turqia një javë në Kosovë për operacione të ndërlikuara
  • 2016-02-22

Kirurgë nga Turqia një javë në Kosovë për operacione të ndërlikuara

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia do të kryejnë operacione të ndërlikuara në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) të pacientëve të Kosovës gjatë kësaj jave kur në Prishtinë mbahet "Java e shëndetësisë kosovare - turke", bazuar në një marrëveshjen bashkë

27 mjekë turq për një javë në QKUK për të kryer operacione të ndërlikuara
  • 2016-02-22

27 mjekë turq për një javë në QKUK për të kryer operacione të ndërlikuara

Për herë të tretë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për një javë rresht do të qëndrojnë 27 specialistë nga Turqia, ku do të kryejnë operacione të ndërlikuara për pacientët në fushat

No Pic available
  • 2016-01-15

Dështon qeveria, mjekët nuk punojnë në rrethe as për 100 mijë lekë shpërblim

Ekonomi: Mungojnë 90 mjekë, punësohen vetëm 6 Shpresa Mezini Mjekët specialistë nuk pranojnë të punojnë në spitalet rajonale apo në qendrat shëndetësore të zonave të thella të vendit. Fakt ky që dëshmon se dështon nisma e qeverisë për të joshur specialistët për të punuar n