Rezultate te kerkimit per termin: +Gjiret

Meta: total 113 / total_found 113 / time 0.000 / keyword[0] gjiret / docs[0] 113 / hits[0] 137 /
Nga deti te liqenet, plazhet më të bukura në Itali për 2019 (Foto)
  • 2019-03-29

Nga deti te liqenet, plazhet më të bukura në Itali për 2019 (Foto)

Liqene, limane dhe gropa të këndshme, nga Alpet deri në Jon: ja plazhet më të bukura Jo vetëm plazhet e krijuara nga ujërat smeraldë të Tirrenisë, Jonit dhe Adriatikut, por edhe plazhet e liqeneve të vogla, sepse bukuria në Itali është me të vërtetë kudo. Nga veriu në jug të gadis

Dhjetë mrekulli nga bota e natyrës (FOTO)
  • 2019-02-05

Dhjetë mrekulli nga bota e natyrës (FOTO)

Peizazhe të këndshme, flora e fauna e harlisur dhe ekosistemet me vlerë të madhe. Duhet të shihen të paktën një herë në jetë Ka vende ku natyra krijon kryevepra të vërteta, të gjitha që duhet të zbulohen dhe, brenda kufijve të mundshëm, të mbrohen. Ne kemi zgjedhur dhjetë, nga ka

Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)
  • 2019-01-26

Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)

Nga Skocia në Puglia, Europa e vërtetë dhe peizazhet e saj të mrekullueshme Udhëtimi me autobus në Europë mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për tu zhytur në peizazhe të bukura të jashtëzakonshme: gjiret dhe shkëmbinjtë, fshatrat piktoreske, liqenet dhe kodrinat, për t’

Në plazhet e Karaburunit; Turistët në kërkim të natyrës së paprekur
  • 2018-08-17

Në plazhet e Karaburunit; Turistët në kërkim të natyrës së paprekur

Nëse mund të flasim për një trend të vërtetë të pushimeve të kësaj vere në Vlorë ai lidhet me udhëtimet ditore në Karaburun dhe Sazan. Anije, gomone dhe skafe nisen çdo ditë nga porti i Vlorës për në këto destinacione që nuk janë të reja, por vizitat në to shënohen si ditë

No Pic available
  • 2017-09-10

Europa e dy shpejtësive

Edhe në pjesën e “ngadaltë” të Europës jeta ndryshon me ritme shumë të shpejta. Shumë njerëz nuk e kapin dot ritmin, por ata nuk duhet t’u lihen në dorë populistëve, mendon Jagoda Marinic. Nga Jagoda Marinic Unë e kalova këtë verë në Dalmaci. Atje si gjithmonë en

No Pic available
  • 2017-08-18

Ne kemi, grekët edhe dinë

Nga Luela Myftari Mjaftueshëm me vrer kam shkruar për politikën e tyre të jashtme. Politika e tyre e jashtme e sidomos në lidhje me ne (shqiptarët) ma shpif, por nuk them dot të njëjtën gjë për këngët, kuzhinën, artizanin, turizmin e tyre. E sa herë më ka rënë rasti të shkruaj di

Në Karaburun, destinacioni më i preferuar për pushuesit
  • 2017-08-14

Në Karaburun, destinacioni më i preferuar për pushuesit

Sazani dhe Karaburuni nuk janë më një zbulim i ri për pushuesit e turistët. Me qindra janë qytetarët që nisen çdo ditë nga brigjet e Vlorës drejt këtyre destinacioneve, për të shijuar bukuritë dhe magjitë që natyra i ka falur kësaj zone. Në Karaburun mund të shkohet përmes rrug