Rezultate te kerkimit per termin: +Gjirin

Meta: total 1000 / total_found 8201 / time 0.004 / keyword[0] gjirin / docs[0] 8201 / hits[0] 9993 /
Pas nisur ende sezoni aksident me vdekje në Gjirin e Lalëzit
  • 2019-04-05

Pas nisur ende sezoni aksident me vdekje në Gjirin e Lalëzit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mesditë në Gjirin e Lalëzit. Mësohet se një 87-vjeçar është përplasur për vdekje nga një automjet, pranë fshatit Radë. “U arrestua E.Q.,37 vjeç, duke drejtuar automjetin e tij ka aksidentuar shtetasin këmbësorë S.D., 87 vjeç, i cili ka n

Spiunë rusë në Shqipëri? Arvizu: Ata kanë sofistikuar mënyrën si ndërhyjnë
  • 2019-04-03

Spiunë rusë në Shqipëri? Arvizu: Ata kanë sofistikuar mënyrën si ndërhyjnë

Pak vite më parë, u përhap lajmi se rusët ishin kthyer në Pashaliman. Ishte një ngjarje e denjë për filmat e spiunazhit, që nuk u zbardh kurrë plotësisht nga autoritetet shqiptare. Bëhej fjalë për një grup shtetasish rusë të ndaluar nga Policia e Vlorës në bazën e Pashalimanit n

GATI TË NDAJMË ME NATO-N ÇDO PËRGJEGJËSI
  • 2019-03-29

GATI TË NDAJMË ME NATO-N ÇDO PËRGJEGJËSI

Nga Ilir META Anëtarësimi i Shqipërisë në NATO 10 vite më parë përbën një nga ngjarjet më të mëdha në të gjithë historinë e Shqipërisë dhe të kombit shqiptar. Një mirënjohje të veçantë dëshiroj tjua përcjell të gjithë atyre burrave dhe grave, në uniformë që udhëhoqë

Turqia sfidon SHBA, do blejë nga Rusia sistemin anti-ajror rus
  • 2019-03-29

Turqia sfidon SHBA, do blejë nga Rusia sistemin anti-ajror rus

Turqia do të respektojë marrëveshjen për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore, pavarësisht kundërshtimeve nga Uashingtoni, tha ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, pas bisedimeve me homologun e tij rus Sergei Lavrov. Kjo marrëveshje është çështje e kryer, tha Cavusoglu. Tash

Lartësitë Golan, 5 vende të BE, Rusia dhe arabët kundër Trumpit
  • 2019-03-27

Lartësitë Golan, 5 vende të BE, Rusia dhe arabët kundër Trumpit

Belgjika, Franca, Gjermania, Polonia dhe Britania “nuk e njohin sovranitetin e Izraelit mbi territoret e pushtuara që nga qershori 1967, duke përfshirë lartësitë e Golanit”. Ambasadorët e pesë vendeve evropiane anëtare të Këshillit të Sigurimit të OKB-së e shprehën këtë n

No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

Gomonet me drogë/ 10 të arrestuar pasi 80 policë krehin Vlorën (EMRAT)
  • 2019-03-20

Gomonet me drogë/ 10 të arrestuar pasi 80 policë krehin Vlorën (EMRAT)

Ka shkuar në 10 numri i të arrestuarve si posedues të ngarkesës prej 328 kg kanabis që u sekuestrua sot në gjirin e Petrunës, në zonën e gadishullit të Karaburunit. Sipas policisë së Vlorës, ata funksiononin si një grup i strukturuar kriminal dhe me dy gomone do të trafikonin drejt It