Rezultate te kerkimit per termin: +Gjirit

Total: 4839
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.278Z

Kanceri i gjirit, semundja perhapet

Rritet numri i femrave me kancerin e gjirit ne Shqiperi.Sipas statistikave 1ne 9 gra preket nga kanceri Ii gjirit por ajo qe eshte me shqetesuese  eshte neglizhenca e grave per te kryer kontrollet qe parandalojne vdekjen e tyre. Ndonese kjo semundje prek masivisht grate, ne Shqiperi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.292Z

Shëndetësi, një ditë kundër kancerit të gjirit

Tiranë- Në ditën kombëtare kundër kancerit të gjirit, Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti i Shëndetit Publik kanë kërkuar më shumë ndërgjegjësim tek femrat, për mbrojtjen e jetës së tyre. E për këtë, kanë sugjeruar me forcë kryerjen e ekzaminimeve të rregullta, si masa m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.345Z

Kanceri i gjirit prek edhe burrat

Kanceri i gjirit nuk prek vetem femrat por edhe meshkujt. Nderkohe numri i ketyre te fundit eshte me i vogel se femrat, por pavaresisht kesaj, kjo semundje ka arritur te marre edhe jete tek meshkujt. Te dhenat jane bere publike nga specialistet e Institutit te Shendetit Publik, pikerisht ne javen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.634Z

Caji i gjelberparandalon kancerine gjirit

SHBA- Nje studimi i realizuar se fundmi ne Universitetin e Harvardit sugjeron se konsumimi i shpeshte i cajit te gjelber ul rrezikun per shfaqjen e kancerit te gjirit. Rezultatet e botuara nga revista Epidemiology bazohen ne analizat e grumbulluara nga nente studime te meparshme te kryera gjate vite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.459Z

Kanceri i gjirit, Tetori muaji i sensibilizimit

Vullneti për të përballuar sëmundjen, dëshira për jetën dhe pa dyshim trajtimi mjekësor kanë bërë që Hajrie Bracallari t’i shpëtojë vdekjes nga kanceri i gjirit. Gjatë rrëfimit të saj për Televizonin Klan, 50-vjeçarja shprehet se mësoi me dhimbje se ishte prekur nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.340Z

SHBA, bashkëpunim me vendet e Gjirit Persik

Presidenti Obama i tha partnerëve të Gjirit Persik se Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë krahas me ta përballë sulmeve të jashtme dhe do të thellojnë bashkëpunimin në fushën e sigurisë, kundër kërcënimeve që përfshijnë Iranin dhe ekstremistët e dhunshëm. Korrespondenti i Zër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.086Z

Shenjat e hershme te kancerit te gjirit

Transmetuar me 18042016 - 1532 Ekzaminimi i rregullt i gjoksit i cili mund te behet edhe ne shtepi mund tju ndihmoje te detektoni ndryshimet jonormale ne gjoks Pjese e ketyre gjerave jonormale mund te jete edhe kanceri i gjirit qe do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama