Rezultate te kerkimit per termin: +Gjirokastr

Meta: total 1000 / total_found 12543 / time 0.006 / keyword[0] gjirokastr / docs[0] 12543 / hits[0] 22414 /
Alarmi/ Mbërrijnë në Shqipëri klandestinë të sëmurë me fruth
  • 2019-04-04

Alarmi/ Mbërrijnë në Shqipëri klandestinë të sëmurë me fruth

Mungesa e raportimeve sistematike të policisë së kufirit krijoi në publik idenë se situata e fluksit të refugjatëve nga vendet e Lindjes së Mesme ishte shtuar. Në një takim në prefekturën e Gjirokastrës drejtori i Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit në Gjirokastër pohoi se fluksi

Ndizet gara për Bashkinë Gjirokastër, në luftë dy zv.ministre të Ramës (FOTO)
  • 2019-03-31

Ndizet gara për Bashkinë Gjirokastër, në luftë dy zv.ministre të Ramës (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ende nuk e ka ndarë mendjen për kandidatin që do të garojë më 30 qershor për të fituar në Bashkinë e Gjirokastrës, por duket se terreni është krijuar për një luftë brenda kampit të majtë. Deri në momentin që Rama do të vendosë, duket se dy emrat e përfolu

E trishtë! Qumështi i fermerëve derdhet lumë në rrugë (Video)
  • 2019-03-20

E trishtë! Qumështi i fermerëve derdhet lumë në rrugë (Video)

Gazeta Shqip ka mundur të sigurojë një video të momentit kur blegtorët derdhin lumë qumështin e grumbulluar me aq mundim. Pamjet e trishta tregojnë zemërimin e fermerëve të Lushnjës dhe zonave të tjera bujqësore ndaj gjetjes së një zgjidhjeje nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë,

No Pic available
  • 2019-03-18

Lokalet 2019/ PS skanon 61 kandidatët për kryebashkiakë, zbulohen emrat

Prej muajsh PS ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Pritshmëritë ishin që lista garuese e kandidatëve për kryetar bashkie të publikohej gjatë Kongresit të së shtunës. Por kryesia vendosi që këtë proces ta shtyjë pas kongresit. Një burim nga PS i tha Top-Channe

Turistët shuplakë shqiptarëve, pastrojnë Gjirokastrën
  • 2019-03-17

Turistët shuplakë shqiptarëve, pastrojnë Gjirokastrën

Disa turistë të huaj të ndodhur në Gjirokastër këtë fundjavë u dhanë një mesazh të fortë banorëve të zonave turistike. Teksa u angazhuan në një aksion pastrimi në qytetin e gurtë, ata u kërkuan banorëve që ta mbajnë natyrën të pastër ashtu si edhe shtëpitë e tyre. “S

Rama: Doktoresha do të dorëzojë Beratin dhe Gjirokastrën
  • 2019-03-16

Rama: Doktoresha do të dorëzojë Beratin dhe Gjirokastrën

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se në zgjedhjet e 30 qershorit të marrë dy bashkitë, që aktualisht i drejton LSI-ja, atë Beratit dhe të Gjirokastrës. Nga qyteti i Beratit ai tha se qeveria në mandatin e ardhshëm do të investojë për të rritur në 300 mijë numrin e vizitorëve.

Vendi zien, Rama flet për muze vere dhe rakie: Ku njerëzit të martohen dhe
  • 2019-03-16

Vendi zien, Rama flet për muze vere dhe rakie: Ku njerëzit të martohen dhe

Teksa në Tiranë ka nisur zyrtarisht protesta e opozitës, pasi Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë lënë selitë e tyre njëkohësisht për të marshuar, drejt Kryeministrisë, Edi Rama ka qenë në transmetim live nga Berati. Në takimin me operatorët turistikë të qarkut, shefi i qeveris