Rezultate te kerkimit per termin: +Gjirokastr

Total: 2434
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Aksident n Gjirokastr

Gjirokastr (start)- Nj aksident i rnd, por pr fat ende pa viktima ka ndodhur sot n qytetin e gurt t Gjirokastrs. Dy makina jan prplasur fort me njra-tjetrn, duke shkaktuar nj aksident t rnd. Ngjarja ndodhi mngjesin e ksaj t diele n shtitoren e qytetit. Njra prej makinave mbante targa Tirane, ndrsa t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.701Z

Fondacionit turk i besohetmirëmbajtja e Gjirokastrës

Hapi i parë i qeverisë së re për rijetëzimin sipas standardeve të UNESKO-s të monumenteve të trashëgimisë Kulturore, është hedhur dje në Ministrinë e Kulturës. Ministrja Mirela Kumbaro ka nënshkruar marrëveshjejen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.896Z

“Lazarati”, Kryeprokurori Llalla takon Prokurorin e Gjirokastrës

GJIROKASTER - Kryeprokurori Adriatik Llalla ka zhvilluar sot takime në Prokurorinë e Gjirokastrës dhe atë të Sarandës. Gjatë takimit në prokurorinë e Gjirokastrës, në qendër të takimit ka qenë situata në Lazarat dhe ngjarjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.418Z

Poeti i mirënjohur Arben Dukashpallet "Qytetar Nderi i Gjirokastrës"

GJIROKASTER- Poeti i mirënjohur Arben Duka është shpallur "Qytetar Nderi i Gjirokastrës". Për poetin Arben Duka, votoi unanimisht Këshilli Bashkiak i Gjirokastrës. Nga gushti i vitit 2013, poeti Arben Duka është pjesë e gazetës &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.144Z

Fillon restaurimi i themeleve të Kalasë së Gjirokastrës

Muret e Kalasë së Gjirokastrës po restaurohen dhe mirëmbahen. Në prag të organizimit edhe të Festivalit Folklorik Kombëtar, në këtë qytet ka filluar edhe puna në Kalanë e gurtë. Për vizitorët janë hapur edhe disa p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.323Z

Rexhep Qosja shpallet “Nderi i Qarkut të Gjirokastrës”

Akademiku i shquar shqiptar nga Kosova, Prof. Dr. Rexhep Qosja, është nderuar nga qarku i Gjirokastrës me titullin “Nderi i Qarkut të Gjirokastrës” në një ceremoni të organizuar nga shoqata kulturore-atdhetare “Labëria”, të mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.328Z

Papulias merr titullin ‘Qytetar Nderi’i Gjirokastrës:Nderi më i madh

Të tjera rreth shkrimit /FOTO GJIROKASTER- Bashkia e Gjirokastrës i ka dorëzuar presidentit grek Karolos Papulias titullin “Qytetar Nderi”. Motivacioni i këtij titulli është për “Kontribut në fo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama