Rezultate te kerkimit per termin: +Gjirokastrs

Total: 75
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.041Z

LSI në Gjirokastër, akuza kryebashkiakut Bime: Klientelist

Sekretari i LSI-s pr qarkun e Gjirokastrs, Besian Pesha, akuzoi dje kryebashkiakun e Gjirokastrs, Flamur Bime, si t paaft dhe se e ka drejtuar kt institucion n mnyr kaotike, n baz t interesave klienteliste dhe atyre familjare. "Pikrisht pr kt arsye Lvizja Socialiste pr Integrim k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Djegia e mbeturinave urbane asfikson qytetin nga tymi

Gjirokastr Qyteti i Gjirokastrs sht mbuluar krejtsisht nga tymi i zi, pas nj zjarri t madh q sht vn n vendin ku grumbullohen mbeturinat. Prej dy vjetsh mbetjet urbane e madje edhe ato spitalore grumbullohen n nj pik shum t afrt me qytetin e Gjirokastrs. Flakt e zjarrit kan ngjallur shqetsim te qyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Policia kap drogën, i shpëtojnë korrierët

Gjirokastr Dy transportuesit nga Libohova dhe tjetri nga Lazarati Policia e Gjirokastrs arrin t sekuestroj 60 kilogram hashash, por nuk ka mundur t prangos dy transportuesit e drogs. Dje rreth ors 03:00 t mngjesit, agjentt e sektorit kundr narkotikve dhe trafiqeve t paligjshme t Policis s Gjirokast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Gjirokastër, Nis sezoni turistik

Afrimi i sezonit turistik ka rritur numrin e vizitorve n qytetin e gurt t Gjirokastrs. Frekuentuesit m t shpesht n kto dit vijn kryesisht nga Greqia. Por edhe kt vit vizitort kryesisht qendrojn vetm pr disa or, pr shkak t mungess s guidave turistike. Nj problem tjetr shqetsues mbetet mungesa e infra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.434Z

Bursa për maturantët me mesatare 9.8

Bashkia e Gjirokastrs Bashkia e Gjirokastrs parashikon t jap bursa studimi pr maturantt me rezultate t larta n msime. Sipas drejtorit t zyrs pr arsim dhe kultur, Odise Kote, kt t drejt studimi falas do ta prfitojn t gjith ata maturant q kan mundur t sigurojn nj mesatare m t lart se 9.8 t notave t k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.851Z

KLD zgjedh 9 kryetar gjykatash

Nga 29 kandidat q garuan dje para Kshillit t Lart t Drejtsis, u zgjodhn vetm 9 prej tyre pr t vazhduar m tej sot me kandidaturat e tjera pr kryetar t gjykatave t shkalls s par. Pas nj sance maraton, Kshilli i Lart i Drejtsis me votim t fsheht ka przgjedhur n krye t Gjykatave t Apelit t Durrsit, Gjir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

Gjirokastër, rritet numri i bizneseve

Lehtsimi i procedurave t regjistrimit dhe plotsimit t dokumentacionit kanq numri i bizneseve te reja te celura gjate vitit 2010 n qarkun e Gjirokastrs t rritet me 10 % krahasuar me nj vit m par.Drejtori i tatim-taksave Nikolla Zhulla sht shprehur se n rrethet e Prmetit, Tepelens dhe Gjirokastrs ins

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama