Rezultate te kerkimit per termin: +Gjirokastra

Meta: total 1000 / total_found 4053 / time 0.002 / keyword[0] gjirokastra / docs[0] 4053 / hits[0] 5141 /
Sofistikohet kultivimi i kanabisit? Kryemadhi: Në Gjirokastër dhe Tepelenë me sera!
  • 2019-04-06

Sofistikohet kultivimi i kanabisit? Kryemadhi: Në Gjirokastër dhe Tepelenë me sera!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka folur rreth krizës në Shqipëri e cila sipas saj ka filluar që në kohën e kanabizimit masiv të vendit. Kryemadhi nga studio e Repolitix lëshoi akuzën e fortë se kanabisi nuk është zhdukur por vazhdon të mbillet masivisht nëpër sera, madje në z

Alarmi/ Mbërrijnë në Shqipëri klandestinë të sëmurë me fruth
  • 2019-04-04

Alarmi/ Mbërrijnë në Shqipëri klandestinë të sëmurë me fruth

Mungesa e raportimeve sistematike të policisë së kufirit krijoi në publik idenë se situata e fluksit të refugjatëve nga vendet e Lindjes së Mesme ishte shtuar. Në një takim në prefekturën e Gjirokastrës drejtori i Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit në Gjirokastër pohoi se fluksi

Ndizet gara për Bashkinë Gjirokastër, në luftë dy zv.ministre të Ramës (FOTO)
  • 2019-03-31

Ndizet gara për Bashkinë Gjirokastër, në luftë dy zv.ministre të Ramës (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ende nuk e ka ndarë mendjen për kandidatin që do të garojë më 30 qershor për të fituar në Bashkinë e Gjirokastrës, por duket se terreni është krijuar për një luftë brenda kampit të majtë. Deri në momentin që Rama do të vendosë, duket se dy emrat e përfolu

Turistët shuplakë shqiptarëve, pastrojnë Gjirokastrën
  • 2019-03-17

Turistët shuplakë shqiptarëve, pastrojnë Gjirokastrën

Disa turistë të huaj të ndodhur në Gjirokastër këtë fundjavë u dhanë një mesazh të fortë banorëve të zonave turistike. Teksa u angazhuan në një aksion pastrimi në qytetin e gurtë, ata u kërkuan banorëve që ta mbajnë natyrën të pastër ashtu si edhe shtëpitë e tyre. “S

Vendi zien, Rama flet për muze vere dhe rakie: Ku njerëzit të martohen dhe
  • 2019-03-16

Vendi zien, Rama flet për muze vere dhe rakie: Ku njerëzit të martohen dhe

Teksa në Tiranë ka nisur zyrtarisht protesta e opozitës, pasi Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë lënë selitë e tyre njëkohësisht për të marshuar, drejt Kryeministrisë, Edi Rama ka qenë në transmetim live nga Berati. Në takimin me operatorët turistikë të qarkut, shefi i qeveris

Historia e një gruaje të pazakontë
  • 2019-03-08

Historia e një gruaje të pazakontë

Sevasti Dako në kujtimet e Musine Kokalarit Sevasti Kyrias Dako është ndër femrat e para shqiptare të shkolluara. Kontributi i saj i madh është në ndërtimin e shkollës shqipe. Gruaja me flokët e zinj, e fytyrën plot jetë, kujtohet përmes kujtimeve, të ish nxënësve, për pasionin me

No Pic available
  • 2019-03-07

Gjirokastra si ndahet hashashit, gjendet një fuçi e groposur (FOTO)

Një fuçi e mbushur me lëndë narkotike është gjetur e fshehur në një zonë të pyllëzuar në Gjirokastër. Fuçia ishte fshehur në një gropë, ndërsa brenda saj gjendeshin 14 kg kanabis të ndara dhe paketuara në disa qese. Fuçia u gjet në vendin e quajtur Shqope, në fshatin Tërbuq.