Rezultate te kerkimit per termin: +Gjirokastrs

Meta: total 82 / total_found 82 / time 0.011 / keyword[0] gjirokastrs / docs[0] 82 / hits[0] 134 /
Artan Didi: Gjirokastra, jo kultivimit të bimëve narkotike
  • 2014-03-22

Artan Didi: Gjirokastra, jo kultivimit të bimëve narkotike

Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, Artan Didi, ishte sot i pranishëm n takimin e Shtabit pr luftn kundër kultivimit t bimve narkotike t zhvilluar n Gjirokastr, i cili evidentoi rndsin e bashkëpunimit ndërmjet t gjith aktorve, me qllim pr t qen sa m efikas n arritjen e rezultateve t prits

No Pic available
  • 2013-04-25

Gjirokastër, prezantohet projektiBimë mjekësore në vend të hashashit

GJIROKASTER - Parcelat e banorëve të kësaj komune nuk do të jenë të mbjella nga hashashi, por me bimë medicinale. Ky është projekt i komunës, që pritet të vihet se shpejti në zbatim. Jeta e lazaratasve, duket se është e lidhu

No Pic available
  • 2013-04-25

Lazarat, komuna: Bimë mjekësorenë vend të hashashit

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO GJIROKASTER - Parcelat e banorëve të Lazaratit  nuk do të jenë të mbjella nga hashashi, por me bimë medicinale. Ky është projekt i komunës, që pritet të vihet se shpejti në zbatim. Jeta e lazaratasve, duket se është e lidhur vetëm me bujq

No Pic available
  • 2010-09-02

Incident në Lazarat, fshati rrëmben armët

Atentati i dshtuar ndaj nj t riu rikthen “shiun” e plumbave mbi Gjirokastr. Policia hesht Plumba makins s nj lazaratasi. Fshati i famshm rrmben prsri armt. Incidenti ka ndodhur mbrmjen e s marts, rreth ors 21:35, kur nga nj makin me targa t huaja sht qlluar me arm zjarri mbi nj makin q n

No Pic available
  • 2010-09-02

Turisti anglez humb në Llogara, gjendet pas 24 orësh

Nj turist anglez ka vn n lvizje strukturat e policis s Qarkut t Vlors. 80-vjecari Norman Righet po kalonte pushimet n qytetin e Vlors I shoqruar nga katr shtetas t tjer anglez.N ndalesn e tyre n Llogara turistt anglez kan humbur kontaktet me 80 vjecarin i cili kushte dal t shtiste n kmb. T al

No Pic available
  • 2010-09-01

Kapen në kufi pesë klandestinë ndalohet udhërrëfyesi

Kakavij Arrestohet nj udhrrfyes klandestinsh. Efektivat e Drejtoris Rajonale pr Kufirin dhe Migracionin n Qarkun e Gjirokastrs kan ndaluar rreth ors 01:00 t s marts, pes shtetas nga Rrethi i Fierit, t cilt po tentonin t kalonin kufirin grek n mnyr t paligjshme. Ndalimi i tyre shtn afrsi t vijs kufi

No Pic available
  • 2010-09-01

Gjirokastër, rritet numri i bizneseve

Lehtsimi i procedurave t regjistrimit dhe plotsimit t dokumentacionit kanq numri i bizneseve te reja te celura gjate vitit 2010 n qarkun e Gjirokastrs t rritet me 10 % krahasuar me nj vit m par.Drejtori i tatim-taksave Nikolla Zhulla sht shprehur se n rrethet e Prmetit, Tepelens dhe Gjirokastrs ins