Rezultate te kerkimit per termin: +Gjithashtu +Danas

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.002 / keyword[0] gjithashtu / docs[0] 189669 / hits[0] 243930 / keyword[1] danas / docs[1] 615 / hits[1] 804 /
No Pic available
  • 2017-07-04

Kurti: Thaçi e Vuçiçi përfaqësojnë interesa të vëllezërve të tyre mafiozë

I nominuari për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një bisedë për të përditshmen serbe Danas, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi, në zgjedhjet parlamentare po përpiqet të kompensojë mungesën e legjitimitetit qytetar nga poshtë dhe legjitimitetin nd

Papa Françesku mund të vizitojë Kosovën
  • 2016-09-08

Papa Françesku mund të vizitojë Kosovën

Përveç Beogradit, Papa Francesku mund të vizitojë edhe Prishtinën, në 12 muajt e ardhshëm. Sipas burimeve të mediumit serb, Danas, përcjell Telegrafi, ai është ftuar nga kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ftesë për të cilën edhe Papa kishte shprehur gatishmëri për ta reali

Gjermania, mesazh Serbisë: Nuk ka BE, pa Kosovën në OKB
  • 2016-06-14

Gjermania, mesazh Serbisë: Nuk ka BE, pa Kosovën në OKB

Kryeministri Vuçiç anuloi vizitat në Bruksel dhe Nju Jork, pas dyshimit për protesta të nxitura nga BE dhe SHBA Gjermania ia ka bërë edhe njëherë tjetër të qartë Serbisë, se nuk do ta ratifikojë marrëveshjen për pranimin e saj në Bashkimin Europian, derisa Kosova të bëhet anëtare

No Pic available
  • 2016-06-13

Qëndrimi i Gjermanisë: Serbia në BE, vetëm me anëtarësimin e Kosovës në OKB

Serbia do të anëtarësohet në Bashkimin Europian vetëm nëse Kosova bëhet anëtare me të drejta të plota në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Deklarata është bërë nga një deputet i parlamentit gjerman, i cili nuk ka dashur të bëjë publik emrin e tij. Qëndrimi i Gjermanisë ësht

Selimi për Danas: Ndryshim duhet të ketë vetëm Kushtetuta e Serbisë
  • 2015-12-25

Selimi për Danas: Ndryshim duhet të ketë vetëm Kushtetuta e Serbisë

Zëvendësministri i Jashtëm i Kosovës, Petrit Selimi, për të përditshmen serbe "Danas" ka thënë se statuti i Asociacionit të Komunave me shumicë serbe në Kosovë, do të formohet në përputhje me Kushtetutën e Kosovës. Në një intervistë për këtë të përditshme, Selimi u është

Selimi: E vetmja Kushtetutë që duhet ndryshuar, është ajo e Serbisë
  • 2015-12-25

Selimi: E vetmja Kushtetutë që duhet ndryshuar, është ajo e Serbisë

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi, ka thënë për të përditshmen serbe “Danas”, se statuti i Asociacionit të Komunave me shumicë serbe në Kosovë, do të formohet në përputh

Përballja Rama-Vuçiq, ja për çfarë do të flitet
  • 2015-08-12

Përballja Rama-Vuçiq, ja për çfarë do të flitet

Një paraqitje e përbashkët televizive midis kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe atij serb Aleksandar Vuçiq do të mbahet së shpejti në konferencën e Vienës në fund të gushtit. Sipas drejtoreshës së organizatës joqeveritare Qendra