Rezultate te kerkimit per termin: +Gjithashtu +Macron

Meta: total 42 / total_found 42 / time 0.000 / keyword[0] gjithashtu / docs[0] 183161 / hits[0] 235348 / keyword[1] macron / docs[1] 195 / hits[1] 720 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

No Pic available
  • 2017-06-18

Rimëkëmbja befasuese e eurozonës në 2017-ën

Rritja e fortë vendos bazat për betejën brenda BQE-së në lidhje me nxitjen e masave stimuluese Deri vonë, pika në të cilën kanë rënë dakord ekonomistët ishte se SHBA-ja këtë vit do të tejkalojë rivalët e saj në fushën e ekonomisë, e nxitur kryesisht nga stimuli ekonomik i Donald

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën
  • 2017-05-29

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën

Alda Bardhyli, Belina Budini Mitterrand i cili ka mbajtur detyrën e ministrit të Kulturës dhe Komunikimit nga vitit 2009-2012 është gjithashtu nipi i ish-presidentit francez François Mitterrand. Ai njihet gjithashtu si gazetar dhe shkrimtar në Francë dhe gjatë punës së tij si gazetar ka b

No Pic available
  • 2017-05-26

Shtatë vendet më të fuqishme të botës mblidhen sot në Siçili

Shtatë vendet më të fuqishme të botës mblidhen sot në qytetin e Taorminës në ishullin e Sicilisë në Itali për të marrë pjesë në Samitin e G7. Në një qytet super të blinduar nga masat më të larta të sigurisë që kanë mobilizuar mbi 7000 mijë trupa policorë e ushtarakë, e në

No Pic available
  • 2017-05-26

Liderët e shtatë vendeve më të fuqishme të botës mblidhen sot në Siçili

Shtatë vendet më të fuqishme të botës mblidhen sot në qytetin e Taorminës në ishullin e Sicilisë në Itali për të marrë pjesë në Samitin e G7. Në një qytet super të blinduar nga masat më të larta të sigurisë që kanë mobilizuar mbi 7000 mijë trupa policorë e ushtarakë, e në

No Pic available
  • 2017-05-26

Samiti i G7, unitet për luftën anti-terror, Rusinë dhe Korenë e Veriut

Samiti dy-ditor i G7-ës, i cili nisi ditën e sotme, pritet të jetë një prej më sfiduesve të zhvilluar ndonjëherë, ndikuar kjo nga qëndrimet e ndryshme që kanë liderët për çështje me rëndësi, si klima dhe shkëmbimet tregtare. Presidenti Trump ka qenë një kritik i para-ardhësit t

No Pic available
  • 2017-05-25

Samiti i NATO-s, Trump parashikon bisedime të ashpra me aleancën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ndodhet në Bruksel në Samitin e NATO-s, për ato çfarë ekipi i tij përshkruan si bisedime të ashpra mes kreut amerikan dhe aleancës ushtarake. NATO i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Donald Trump për tju bashkuar koalicionit të