Rezultate te kerkimit per termin: +Gjithashtu +Ministri +Hoti

Meta: total 283 / total_found 283 / time 0.006 / keyword[0] gjithashtu / docs[0] 189669 / hits[0] 243930 / keyword[1] ministri / docs[1] 135717 / hits[1] 258693 / keyword[2] hoti / docs[2] 4723 / hits[2] 7975 /
Hoti: Do botohen letërkëmbimet mes Aleksandër Moisiut dhe të dashurës
  • 2018-04-06

Hoti: Do botohen letërkëmbimet mes Aleksandër Moisiut dhe të dashurës

Zëvendësministri i Kulturës së Kosovës Rexhep Hoti është takuar me shkrimtarin gjerman Rüdiger Schaper, autori i cili ka shkruar biografi për Aleksandër Moisiun, aktorin e madh me famë botërore me origjinë shqiptare, i cili po qëndron këto ditë në Prishtinë. Libri i autorit Schaper

No Pic available
  • 2017-01-27

Rasti Medikus e lë Kosovën pa Ligjin për transplant të organeve

Kosova nuk ka ligj që rregullon çështjen e transplantimit të organeve. Në Ministrinë e Shëndetësisë thonë se që nga viti 2013, është përgatitur Ligji, i cili më pas është dërguar në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Por, më pastaj, Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e

No Pic available
  • 2016-11-16

Lufta shqiptare kundër drogës

Shqipëria po shkul një sasi të paprecedent kanabisi, por korrupsioni i gjithëpërhapur dhe dështimi për goditjen e bosëve të industrisë multimiliardëshe e hedh poshtë argumentin e “luftës kundër drogës” të këtij vendi anëtar të NATO-s. Ndërsa muzgu po i lë vendin nat

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar
  • 2016-09-08

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar

Ministri i Financave Avdullah Hoti u takua sot me përfaqësuesit e Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, ku u prit nga kryetari i kësaj shoqate Shaban Kajtazi dhe anëtarë të kësaj shoqate. Gjatë takimit u diskutua për kushtet e pensionistëve në Kosovë, për ofrimin e shërbimeve dhe

HardhFest 2016, shënon një sukses të paharruar, mbi 32 mijë të pranishëm
  • 2016-09-07

HardhFest 2016, shënon një sukses të paharruar, mbi 32 mijë të pranishëm

Me hapjen e ekspozitës së artistëve, pjesëmarrës në Art Symposium , të dielën, është përmbyllur edicioni i 15-të jubilar i Festës së Vjeljes së Rrushit HardhFest. Këtë vit, numri i pjesëmarrësve në HardhFest arriti mbi 32 mijë, gjë që tregon se interesimi për këtë festë,

KURBANËT E POLITIKËS DHE  YJET E SHUARA TË GALAKTIKËS!
  • 2016-09-06

KURBANËT E POLITIKËS DHE YJET E SHUARA TË GALAKTIKËS!

Behxhet Shala (Bajgora) Për një grusht miza, na lanë pa viza: Jemi popull historik, me politikanë parahistorik. Pas çdo zhvillimeve sidomos atyre ndërkombëtare ku, sipas bindjes sonë jemi të pazëvendësueshëm, bëhemi pjesë e historisë. Për çdo proces ndërkombëtar deklarojmë se ka

MF fillon trajnimin e Auditorëve të brendshëm të sektorit publik
  • 2016-09-05

MF fillon trajnimin e Auditorëve të brendshëm të sektorit publik

Ka filluar sot trajnimi për certifikim të Auditorëve të brendshëm të sektorit publik, i cili trajnim organizohet nga Ministria e Financave - Njësia Qendrore Harmonizuese në bashkëpunim me Institutin e Kosovës për Administratë Publike, në kuadër të Programit kombëtar për trajnimin