Rezultate te kerkimit per termin: +Gjithsesi +Vox

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] gjithsesi / docs[0] 40957 / hits[0] 48682 / keyword[1] vox / docs[1] 268 / hits[1] 350 /
Të rinjtë, pesimistë se do të lëvizin pa viza këtë vit
  • 2016-07-03

Të rinjtë, pesimistë se do të lëvizin pa viza këtë vit

Kushti i fundit për liberalizimin e vizave për Kosovën i vënë nga Komisioni Evropian, mbetet ratifikimi nga Kuvendi i Kosovës i marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, ndërsa mënyra se si është menaxhuar kjo çështje deri më tash nga institucionet përgjegjëse t

Banda që po performonte në “Bataclan” rikthehet në Paris
  • 2015-12-05

Banda që po performonte në “Bataclan” rikthehet në Paris

I mbani mend “Eagles of Death Metal”? Më 13 nëntor ishin duke dhënë shfaqje në sallën e koncerteve “Bataclan” të Parisit, kur papritur e pakujtuar aty hynë terroristët dhe shkaktuan me dhjetëra viktima. Megjithatë, ajo &c

Tri vjet pa poetin Ali Podrimja
  • 2015-07-21

Tri vjet pa poetin Ali Podrimja

U bën plot tri vjet që kur afër një lumi të vogël, katër kilometra nga qyteti i Francës, Lodeve, ishte gjetur trupi i pajetë i poetit, tri ditë pasi ai kishte ndërprerë çdo kontakt me familjen në Kosovë dhe me organizatorët e festivalit të poezisë "Vox de la Mediteran" ("Zërat e

Sa Tsipras ka në Europë?
  • 2015-06-30

Sa Tsipras ka në Europë?

Nga Francesco Giavazzi Ndërmjet viteve 1995-2009, vitin përpara fillimit të krizës, të ardhurat mesatare për frymë të qytetarëve grekë janë rritur nga 47 në 71 të atyre të qytetarëve gjermanë. Një afrim i jashtëzakonshëm, në të vërtetë i mundësuar nga një grumbullim po aq i

UP-ja pa praktikë dhe pa kushte teknologjike
  • 2015-03-15

UP-ja pa praktikë dhe pa kushte teknologjike

Fakultetet e ndryshme të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, ofrojnë kushte për studime më shumë mbi bazën teorike, ndërkaq ana praktike e studimeve është e mangët, vlerësojnë disa studentë të k&eu

Bono i U2: Nuk do mund ti bie më kitarës
  • 2015-01-03

Bono i U2: Nuk do mund ti bie më kitarës

Transmetuar më 03.01.2015 - 12:14 Lajme aspak të mira në nisje të vitit për Bono Vox, anëtarin e grupit U2, i cili mund të mos i bierë më kitarës. “Ndoshta mund të mos i bie më kitarë

Ikja nga Kosova nuk është zgjidhje
  • 2014-11-30

Ikja nga Kosova nuk është zgjidhje

Autoritete në Kosovës vazhdimisht bëjnë thirrje për të mos migruar në mënyrë të paligjshme, por që pavarësisht kësaj, shumë të rinj të Kosovës vazhdojnë të kenë interesim për të ikur në ndonjë nga vendet perëndimore. Së fundi është evidentuar një numër i konsiderueshëm