Rezultate te kerkimit per termin: +Gjithsesi

Meta: total 1000 / total_found 39936 / time 0.034 / keyword[0] gjithsesi / docs[0] 39936 / hits[0] 47493 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Veseli: Trepça, jo pjesë e pazareve me Beogradin

Trepça nuk do të jetë asnjëherë pjesë e pazareve në tavolinën e bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ka deklaruar kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe i Partisë Demokratike, Kadri Veseli. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Veseli ka thënë po ashtu se

Zjarr ne nje apartament ne Itali plagosen 7 shqiptare
  • 2016-10-20

Zjarr ne nje apartament ne Itali plagosen 7 shqiptare

Rimini 20 tetor 2016 NOAal- Shtate persona mes tyre edhe femije jane shtruar ne spitalin e Rimini ne Itali pasi u hodhen nga kati i dyte i nje pallati i cili u perfshi nga zjarribr br Flaket e zjarrit mesohet se u perhapen ne nje banese ku jetonte nje familje shqiptare gjate mengjesit te sotem ku

Champions Messi gjunjezon Manchester City
  • 2016-10-20

Champions Messi gjunjezon Manchester City

brbrDominim total nga Barcelona dhe Mesi Show ne te ashtuquajturen finalja e parakohshme ne javen e trete te fazes ne grupe te UEFA Champions League Ne Kamp Nou katalanasit shpartalluan skuadren e Pep Guardioles Manchester City 4-0 duke mbajtur vendin e pare me pike te plota 9 ne Grupin C Lionel Mes

No Pic available
  • 2016-10-20

Krasniqi: Shqipëria ka detyrim kushtetues ta mbrojë Kosovën dhe interesat kombëtare

Drejtori ekzekutiv i Institutit të Studimeve Politike në Shqipëri, Afrim Krasniqi, ka thënë të mërkurën se Shqipëria ka detyrim kushtetues ta mbrojë e ta promovojë Republikën e Kosovës dhe interesat kombëtare. Në këtë intervistë dhënë për gazetën Epoka e re, ai ka vlerësuar se

EDI RAMA TE MOLLA E KUQE
  • 2016-10-19

EDI RAMA TE MOLLA E KUQE

Ky mund të ju duket titull i ndonjë kënge me sharkia, çiftelia.  Nuk është. Edi është tip modern. Pra, ky është një shkrim për Edin, i cili është udhëheqësi i parë shqiptar i cili e vizitoi Mollën e Kuqe. Ky shkrim shprehë atmosferën dhe efektin e vizitës së tij në Serbi, në

Revolucioni i përgjakur kundërkomunist hungarez
  • 2016-10-19

Revolucioni i përgjakur kundërkomunist hungarez

(23-tetor -11 nëntor 1956)  Me rastine 60-vjetorit  Nga Skifter Këllici “Për dashurinë jap jetën, për lirinë fal dashurinë” Shandor Petëfi, poet i madh hungarez Prolog Më 23 tetor të vitit 2006, pra plot 60 vjet më parë,  po udhëtoja me Al Italian nga Roma për n

Faza e tretë e regjistrimeve në Universitete: Ja vendet bosh, në çdo fakultet
  • 2016-10-19

Faza e tretë e regjistrimeve në Universitete: Ja vendet bosh, në çdo fakultet

Degë shumë të kërkuara si Administrim Biznes, Drejtësi, Farmaci apo Informatikë, ende nuk kanë plotësuar kuotat që fakultetet kanë vënë në dispozicion për këtë vit akademik, shkruan Panorama. Viza e kuqe që ndan fituesit me humbësit në një degë në universitete do të lëvi