Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4109 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4109 / hits[0] 6380 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha premton: Do prishet çdo koncesion korruptiv, Rapiskanin jo

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit Arena nga Dritan Hila në Ora News  Pjese nga intervista Hila: Do të prishni dhe koncesionet që janë lidhur në kohën e qeverisjes së PD? Basha: Çdo koncesion do të prishet. Hila: Do të prishet edhe ngjyrosja e karb

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-17

Luli çun i mirë, Basha-Ramës: Nuk shpëton dot duke u fërkuar pas meje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, replikoi në distancë me kryeministrin Edi Rama, për taksat e biznesit të vogël. Gjatë një takimi me gra dhe vajza të Elbasanit, Basha tha se Kryeministri gënjen kur thotë se u kemi zeruar taskën. Ndërkohë ai paralajmëroi se do ti jepet fun

Falja e gjobave, Tatimet: Biznesi të dorëzojë deklarimet
  • 2017-06-09

Falja e gjobave, Tatimet: Biznesi të dorëzojë deklarimet

Tatimet i kanë bërë thirrje bizneseve që brenda muajit të dorëzojnë të gjitha deklaratat e padorëzuara tatimore, ndryshe nuk kanë për të përfituar nga falja e gjobave. Sipas ligjit të procedurave tatimore, bizneset janë të detyruara që në mënyrë periodike të deklarojnë detyrime

Moderatorja për Ramën: Gjobat e mia tu bëfshin ilaçe
  • 2017-06-05

Moderatorja për Ramën: Gjobat e mia tu bëfshin ilaçe

Moderatorja shqiptare, Dasara Karaiskaj ka reaguar ndaj spotit të kryeministrit Rama ku ai ka treguar se gjobat e qarkullimit rrugor nuk mund të anashkalohen. Ma ke hap barkun me këtë spotin e gjobës ooo, o ca të them unë ty që smë del me të thirr kryeministër. P.S. Ke hequr edhe gjelbër

Katër muaj, 170 mln euro, KLSH: Torta i takon AKBN-së
  • 2017-06-05

Katër muaj, 170 mln euro, KLSH: Torta i takon AKBN-së

Në buletinin e auditimeve për katër muajt e parë të vitit Kontrolli i Lartë i Shtetit raporton se administrata publike ka shkaktuar rreth 170 milionë euro dëmë ndaj buxhetit dhe qytetarëve. Këto shkelje janë zbuluar nga auditet e kryera në janar prill të këtij viti, por sipas KLSH ato