Rezultate te kerkimit per termin: +Gjondeda

Meta: total 178 / total_found 178 / time 0.000 / keyword[0] gjondeda / docs[0] 178 / hits[0] 249 /
Kënga labe, gjerdan i artë i folklorit shqiptar
  • 2016-10-09

Kënga labe, gjerdan i artë i folklorit shqiptar

FARËN QË S ËSHTË JONA TOKA JONË SE RRIT… Kënga labe, gjerdan i artë i folklorit shqiptar Nga  Albert HABAZAJ Etnokutura shqiptare na mbush me frymë kombëtare dhe ka mozaikë ylberorë e shirita të artë të pashtershëm ndër shqiptarë, nga Kosova në Çamëri, nga Shqiptarët e Ma

Polifonia femërore  Grupi i Vajzave të Tërbaçit
  • 2016-09-30

Polifonia femërore Grupi i Vajzave të Tërbaçit

-Maket- Nga MSc. Albert Habazaj, studiues i etnologjisë dhe folkorit Dy fjalë hyrëse. Folkori femëror po e pasuron dhe e zbukuron hijshëm folkorin tradicional, me zbatimin e normave të traditës, si dhe duke mbajtur mirë parasysh parimet specifike, ato ligjet e pashkruara, që e bëjnë folk

No Pic available
  • 2014-06-30

Shkarkimet nga puna, 400 të larguar marrin paratë pas gjyqit

TIRANE-Vetëm javës së shkuar, Ministria e Financave ka ekzekutuar mbi 400 vendimesh gjyqësore në favor të të larguarve nga puna, me një vlerë më shumë se 400 milionë lekë (më shumë se 4 milionë dollarë). “Gazeta Shqiptare” publikon emrat e 400 punonjësve të larguar nga

No Pic available
  • 2013-08-16

Apolonia kampionia e miqësoreve, goleadë edhe ndaj Himarës

Nga Erion Gurguri Te fierakët ka optimizëm për ngjitjen në kategorinë Superiore, por Demiraj kërkon ti mbajë me këmbë në tokë lojtarët e tij, sepse nuk do të jetë një sezon i lehtë në Kategorinë e Parë, aq më shumë që ngjiten vetëm dy APOLONIA  -  HIMARA  5  -  2 APO

No Pic available
  • 2013-05-04

Partizani nuk toleron ndaj Besëlidhjes, thuajse shpëton Dinamo

TIRANE-U luajt java e parafundit e Kategorisë së Parë, javë që nuk mundi të vendosë edhe aq shumë gjëra në fund të klasifikimit, aty ku lufta është shumë e ashpër dhe do të “shuhet” vetëm pas 90 minutave

Egnatia, tri pikë morali ndaj Erzenit
  • 2013-04-07

Egnatia, tri pikë morali ndaj Erzenit

Nga Markonda Dushku Edhe pse në vendin e fundit pa shpresë shpëtimi, Egnatia arriti të mundë dje Erzenin, duke kthyer byzëqeshjen në ekip   Egnatia -Erzeni 2-0 Shënues: Lapi 67, Muho 92 Egnatia: Demorrosi, Kallcaku, Dushi, Pipa, Arapi, Vargu, Karaj, (Kasa, Muho 65) (Mahamutaj, Vrapi 82)

Luzi triumfon mes tensionit, fundoset Egnatia
  • 2013-04-07

Luzi triumfon mes tensionit, fundoset Egnatia

Nga Leonard Dushku  Egnatia – Luzi 2008 1-2 Shënues: Pernezha 24, 82, Muho 36 (11-metërsh) Egnatia: Demerrosi, Kallcaku,(Dushi, Vrapi), Vargu, Pipa, Moho (Mahmutaj, Gjondeda), Karaj, (Abai, Memolla) Lapi, Hylviu. Tranjer: Sajmir Gosa Luzi 2008: Sula, Shala, Meta, (Suta, Rapi), Kapo, Kazaz