Rezultate te kerkimit per termin: +Gjovalin +Berisha

Meta: total 516 / total_found 516 / time 0.003 / keyword[0] gjovalin / docs[0] 2371 / hits[0] 3380 / keyword[1] berisha / docs[1] 136876 / hits[1] 434839 /
Pasuria e deputetëve, ja kush ka të ardhurat më të larta në Kuvend
  • 2016-09-24

Pasuria e deputetëve, ja kush ka të ardhurat më të larta në Kuvend

Zbardhen pasuritë e deputetëve të Parlamentit shqiptar. Portali Open Data Albania, ka deklaruar të ardhurat e ligjvënësve sipas burimit të krijimit të vitit 2015. Duke iu referuar të dhënave nga deklarimi dhe kontrolli publik i pasurive, është bërë një renditje, nga e cila del se depu

No Pic available
  • 2016-09-23

Lista me emrat e deputetëve të maxhorancës që kundërshtuan pr/ligjit të mbetjeve

Pr/ligji  për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 10 463, datë 22.9.2011, për menaxhimin e integruar të mbetjeve”, të ndryshuar kaloi me 63 vota pro, 26 kundër dhe 4 abstenim. Ndërkohë disa deputetë të PS, LSI-se, PDIU nuk votuan Ne po ju sjellim emrat e deputetëve kush votoi

No Pic available
  • 2016-09-23

Lista me emrat e deputetëve të maxhorancës që kundërshtuan mbetjet

Pr/ligji  për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 10 463, datë 22.9.2011, për menaxhimin e integruar të mbetjeve, të ndryshuar kaloi me 63 vota pro, 26 kundër dhe 4 abstenim. Ndërkohë disa deputetë të PS, LSI-se, PDIU nuk votuan. Ne po ju sjellim emrat e deputetëve kush votoi kundë

EMRAT/ Kush nga deputetët votoi pro dhe kundër për importin e mbetjeve ( ja 27 rebelët e mazhorancës)
  • 2016-09-23

EMRAT/ Kush nga deputetët votoi pro dhe kundër për importin e mbetjeve ( ja 27 rebelët e mazhorancës)

Maxhoranca arriti të miratojë me 63 vota pro, 26 kundër dhe 4 abstenim projektligjin për menaxhimin e integruar të mbetjeve. Pas 10 orë debatesh dhe kundërshtimesh mes deputetëve të maxhorancës e opozitës, Grupi Parlamentar i PS-së me mbështetjen edhe të deputetëve të LSI-së arri

No Pic available
  • 2016-09-23

Mbetjet, emrat e deputetëve që nuk votuan projektligjin

Mbrëmë vonë me 63 vota Kuvendi miratoi projektligjin për importin e mbetjeve. Më poshtë po ju paraqesim listën me deputetët që nuk votuan ligjin, apo edhe ata që abstenuan. Deputetët që votuan kundër Ben Blushi, PS Mimoza Hafizi, PS Dashamir Peza PS Vangjel Dule i PBDNJ Arben Ristani PD

No Pic available
  • 2016-09-13

Detajet e vrasjes së Saimir Jakut, i plagosuri: Ja çfarë tha para se ta qëllonin

Gjergj Prenga, 50-vjeçari i cili mbeti i plagosur në atentatin që iu bë ish-kreut të OSHEE-së për Veriun, Saimir Jakut, rrëfen me detaje se çfarë ndodhi mëngjesin e së premtes në Rrëshen. Në një intervistë për Gazeta Shqiptare, ai tregon nga spitali se si arriti të shpëtojë, edh

Vrasja e Saimir Jakut si në filma, shpëtova për fat. Pashë vdekjen me sy. I plagosuri rrëfen ngjarjen
  • 2016-09-13

Vrasja e Saimir Jakut si në filma, shpëtova për fat. Pashë vdekjen me sy. I plagosuri rrëfen ngjarjen

Gjergj Prenga, 50-vjeçari i cili mbeti i plagosur në atentatin që iu bë ish-kreut të OSHEE-së për Veriun, Saimir Jakut, rrëfen me detaje se çfarë ndodhi mëngjesin e së premtes në Rrëshen. Në një intervistë për GSH, ai tregon nga spitali se si arriti të shpëtojë, edhe pse ka m