Rezultate te kerkimit per termin: +Gjurm +Shqiptare

Meta: total 1000 / total_found 5424 / time 0.010 / keyword[0] gjurm / docs[0] 18212 / hits[0] 23637 / keyword[1] shqiptare / docs[1] 238146 / hits[1] 466797 /
Trafik droge dhe kriminelë, diplomacia shqiptare në ditët më të zeza!
  • 2019-04-09

Trafik droge dhe kriminelë, diplomacia shqiptare në ditët më të zeza!

Diplomacia shqiptare ka një jetëshkrim me histori suksesi modeste, por edhe një listë relativisht të gjatë skandalesh dhe incidentesh, ku protagonistë në një masë të madhe kanë qenë mbajtës së pasaportës diplomatike, apo zyrtarë të tjerë që kanë abuzuar me detyrën për të cil

No Pic available
  • 2019-04-06

Duke kujtuar Gëzim Erebarën (FOTO)

Një ditë, duke kërkuar në bibliotekën time, dora më ndaloi në një botim të vjetër të para dhjetë vjetëve, Shkëlqimi i meteorëve, botuar nga Toena, ku kisha përmbledhur një sërë artikujsh mbi kinematografinë franceze dhe veçanërisht për aktoret franceze dhe lojën e aktrimit, a

Vrasja e Nardit të bujtinave, arrestohen 3 bashkëpunëtorët por jo autori (EMRAT)
  • 2019-03-25

Vrasja e Nardit të bujtinave, arrestohen 3 bashkëpunëtorët por jo autori (EMRAT)

Policia e Shkodrës ka mbërritur në gjurmët e autorit të vrasjes së Ferdinand Polisë. 35-vjeçari, i njohur si pronar i bujtinës Polia në Theth, njëherësh administrator në Agjensinë e Zonave të Mbrojtura në Shkodër  u ekzekutua me armë pasditen e 20 marsit, sapo kishte dalë nga nj

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

20 vjet pas sulmeve ajrore të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në luftën e Kosovës
  • 2019-03-24

20 vjet pas sulmeve ajrore të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në luftën e Kosovës

Me sulmet ajrore ndaj ish-Jugosllavisë 20 vjet më parë NATO ndërhyri për të imponuar paqen duke i dhënë fund luftës në Kosovë. Gjurmët e luftës Nga fundi i vitete 1990 konflikti mes forcave serbe dhe popullatës shqiptare ashpërsohet rëndë. Dhjetra mijëra njerëz detyrohen të marri

No Pic available
  • 2019-03-20

Saga e lavdishme e familjes Muzaka

Luan RAMA Sipas studiuesit të njohur të historisë së Greqisë dhe shqiptarëve të Greqisë Carl Hopf, në librin e tij Kronika greko-romake, shkruhet për të birin e Gjon Muzakës, Adrianin, i cili ishte kapiten i kalorësisë së lehtë në shërbim të mbretit francez. Ai kishte fillimthi n

Rrëfehet vrasësi serial shqiptar, i njohur me pseudonimin Tony Montana
  • 2019-03-19

Rrëfehet vrasësi serial shqiptar, i njohur me pseudonimin Tony Montana

Mane Driza Shqiptari  i njohur me pseudonimin Tony Montana, i akuzuar për masakrimin e shokut të tij në Angli, është rrëfyer përpara togave të zeza. Bëhet fjalë për vrasjen e ndodhur në vitin 1999, ku Mane Driza akuzohet se ka vrarë me disa lloje thikash  shtetasin Stefan Bledar Mone.