Rezultate te kerkimit per termin: +Gjuzi

Meta: total 450 / total_found 450 / time 0.000 / keyword[0] gjuzi / docs[0] 450 / hits[0] 744 /
Debati në KQZ/ Kujtim Gjuzi: Dua mandatin, spres më! Sekretari: Ngeli çdo ditë nëpër korridore (VIDEO)
  • 2019-04-04

Debati në KQZ/ Kujtim Gjuzi: Dua mandatin, spres më! Sekretari: Ngeli çdo ditë nëpër korridore (VIDEO)

Pasi Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi e vulosën djegien e mandateve me dorëzimin te selia e Kuvendit, i pari që u rreshtua kundër vendimit të opozitës për të dalë nga Parlamenti ishte kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi. Ai nxitoi të dërgonte në KQZ formularin e dekriminalizimit

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)
  • 2019-03-10

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)

Opozita e PD-LSI dhe aleatëve të tjerë të vegjël është zyrtarisht jashtë Parlamentit prej mëse dy javësh, por një fraksion i ri duket se do të formohet në krahun e sfidantëve të Edi Ramës dhe qeverisë së tij. Opozita e re tashmë ka 3 deputetë, si Mylzim Murrizi, Rudina Hajdari dh

Aleati i Bashës që pranoi mandatin: Rama na ofroi 500 mijë euro kur
  • 2019-03-08

Aleati i Bashës që pranoi mandatin: Rama na ofroi 500 mijë euro kur

Kujtim Gjuzi, një nga aleatët e Lulzim Bashës në zgjedhjet parlamentare të qershorit 2017, është në listën e deputetëve që do të zëvendësojnë të ikurit nga Kuvendi dhe ka pranuar mandatin duke tradhtuar kreun e PD. Anëtari i Partisë Konservatore është rreshtuar kundër Bashës, t

No Pic available
  • 2019-03-01

Gati opozita e re, 4 kandidatë të LSI-së pritet të marrin mandatin e deputetit

Ylli Shehu, Aurora Mara, Enver Roshi dhe Edmond Rrushi janë kandidatë nga radhët e LSI-së të cilët pritet të marrin mandatin e deputetit, duke dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) formularin e dekriminalizimit. Deri më tani numri i të lëkundurve është 10, shumica nga ra

Mandatet, kush janë 10 rezervistët që mund të ulen në Kuvend
  • 2019-02-28

Mandatet, kush janë 10 rezervistët që mund të ulen në Kuvend

Tashmë që KQZ ka nisur procesin e zëvendësimin e deputetëve të dorëhequr të opozitës, kanë nisur të qarkullojnë edhe emrat e parë të kandidatëve në listat shumëemërore të PD dhe LSI, që mund ta pranojnë mandatin dhe të bëhen pjesë e Parlamentit. Burime nga Selia Blu bëjnë

Rreth 200 romë jetojnë në ish-repartin ushtarak, me 3 banja e një çezmë
  • 2018-12-13

Rreth 200 romë jetojnë në ish-repartin ushtarak, me 3 banja e një çezmë

36 familje rome janë strehua në një ish repart ushtarak në periferi të qytetit të Kavajë prej dy muaj e gjysmë. Kjo është zgjidhja që ka gjetur Bashkia Kavajë në mungesë të banesave sociale. Jetesa e këtyre familje në ish repartin ushtarak vjen nëpërmjet kamerës së Fiks Fare, ku

Diplomohen në Shqipëri, nisin punë në Gjermani
  • 2018-07-22

Diplomohen në Shqipëri, nisin punë në Gjermani

Pak kohë më parë, ministri gjerman i Shëndetësisë deklaroi se janë 25 000 vende të lira pune në Republikën e Gjermanisë për infermierë. Ai specifikoi vende si Shqipëria dhe Kosova për nivelin e lartë arsimor që kanë infermierët tanë dhe për motivimin po ashtu të lartë që ata