Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykat +Kushtetuese

Meta: total 1000 / total_found 18935 / time 0.015 / keyword[0] gjykat / docs[0] 86752 / hits[0] 204332 / keyword[1] kushtetuese / docs[1] 44214 / hits[1] 99835 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Partitë politike nuk ia japin postin e kryeparlamentarit Listës Serbe

Kërkesa e Listës Serbe që ta marrë postin e kryetarit të Kuvendit me kusht që ta përkrahë formimin e Qeverisë së re, nuk po përkrahet nga drejtuesit e partive kryesore politike në vend si dhe nga analistët. Kjo çështje, siç thonë ata, është e rregulluar me Kushtetutë, e jo me k

No Pic available
  • 2017-06-23

Pengu i Xhafaj për reformën në drejtësi dhe shantazhet në një libër

Kryesuesi i reformës në drejtësi, Fatmir Xhafaj, teksa analizoi mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare këtë reformë tha se kostot financiare për të janë shumë më të vogla sesa benefitet. Xhafaj shprehu rezerva për rolin e Avokatit të Popullit në përzgjedhjen e kandidatëve. Më tej

No Pic available
  • 2017-06-23

Refuzimi i McAllister, Basha: Asnjë pishman, ofronte 4 Ministra të propozuar nga Rama

Pas marrëveshjes me Ramën, kryedemokrati Basha nuk ka asnjë pishman për refuzimin e paketës McAllister. Në Tonight Ilva Tare, Basha tha se kjo paketë parashikonte katër Ministra teknikë të propozuar nga Rama, ndërsa marrëveshja me Kryeministrin kishte garanci më të shumta zgjedhore. Ba

No Pic available
  • 2017-06-19

Xhafaj: Në komisionet e vettingut mund të ketë njerëz të papërshtatshëm

Ish kryetari i Komisionit të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj në një deklaratë për mediat thotë se në  komisionet e vettingut mund të ketë ndoshta edhe njerëz të papërshtatshëm. Pyetjes së gazetarit të Ora News Everest Dedaj: Në opinion ka skepticizëm për emrat

No Pic available
  • 2017-06-19

Moisiu: Gjyqtarët duan të mbulojnë punët e pista të tyre

Padia e gjyqtarëve kundër ligjeve të reformës në drejtësi ka shqetësuar edhe ish Presidentin e Republikës Alfred Moisiu. Në një prononcim për mediat, Moisiu tha se kërkesat e gjyqtarëve synojnë dobesimin e ligjit dhe mbrojtjen e tyre personale, ndërsa shprehu dyshimin për pranimin n

No Pic available
  • 2017-06-17

Majko kritik ndaj Metës: Bombat tua po habisin të huajt, lër LSI në fatin e vet

Pas Kryeministrit, edhe deputeti socialist Pandeli Majko ka dalë me një qëndrim sa i takon përfshirjes në fushatën zgjedhore të Presidentit të zgjedhur Ilir Meta. Në një postim në fb me titull Shënim për Presidentin.. Meta, Majko thotë se është i shqetësuar rreth akuzave dhe paralaj

SHËNIM PËR PRESIDENTINMETA
  • 2017-06-17

SHËNIM PËR PRESIDENTINMETA

Pandeli Majko Thellësisht i shqetësuar për deklarimet dhe protagonizmin e njëanshëm të presidentit të zgjedhur, Ilir Meta. Akuzat dhe paralajmërimet destabilizuese që ai po hedh këto ditë nuk i shërbejnë Shqipërisë. Ato habisin të huajt, fyejnë vendin dhe degradojnë marrëdhëniet