Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn +Kushtetuese

Meta: total 112 / total_found 112 / time 0.018 / keyword[0] gjykatn / docs[0] 276 / hits[0] 431 / keyword[1] kushtetuese / docs[1] 45028 / hits[1] 101332 /
Nishani: Pse i mora në Presidencë dy këshilltarët e PD
  • 2014-02-08

Nishani: Pse i mora në Presidencë dy këshilltarët e PD

Presidenti Bujar Nishani në një intervistë për Zërin e Amerikës ka folur për tensionet mes shumicës dhe opozitës, përplasjen e tij me mazhorancën për kandidaturat për në Gjykatën e Lartë. Gjithashtu Nishani ka shpjeguar dhe pse ka punësuar në Presidencë dy këshilltarë të Partis

Kushtetuesja ‘ia lidh duart’ Jahjagës
  • 2013-07-28

Kushtetuesja ‘ia lidh duart’ Jahjagës

Dualizimi i veprimit institucional në shqyrtimin e kushtetutshmërisë së Ligjit për amnistinë, pas dërgimit të tij në Gjykatën Kushtetuese dhe një peticioni të shoqërisë civile, që është dërguar në kabineti

No Pic available
  • 2010-10-25

Beqja Omari Me 70 vota nga 140 vendimi eshte i pavlefshem

TIRANE- Konstitucionalisti Luan Omari e cileson si te pavlefshem votimin e raportit te Keshillit te Mandateve per papajtueshmerine e mandatit te deputetit socialist Ilir Beqja. Ne nje prononcim te dhene per gazeten Shekull juristi i njohur i cili ka qene anetar i Komisionit te Venecias dhe madje pe

No Pic available
  • 2010-10-21

Mandati i deputetit Ilir Beqja sot lufta ne Parlament per 71 vota

TIRANE- Parlamenti pritet te miratoje sot me votim te hapur raportin e Keshillit te Rregullores dhe te Mandateve per deputetin e Partise Socialiste Ilir Beqja. Edhe pse opozita do te kerkoje qe procesi i votimit per raportin me dy qendrime te jete i fshehte duke marre parasysh edhe rrjedhjen e deput

No Pic available
  • 2010-10-21

Mandati i Ilir Beqjes lufta per 71 vota. Klosi Nje fushate shpifjesh

UPDATE- Fushate shpifjesh e ka quajtur deputeti i PS-se Blendi Klosi perbaltjen qe mazhoranca do ti beje deputetit socialist Ilir Beqja. Nga foltorja e Kuvendit Klosi ka deklaruar se i beson politikanit Ilir Beqja i cili sipas tij eshte ne te drejten e ligjit dhe nuk ka abuzuar kurre me postin. Be

No Pic available
  • 2010-10-21

Raporti Beqja mazhoranca frike per votat

Parlamenti pritet te perfshihet nga debatet per menyren e votimit te raportit ku mazhoranca do te kerkoje votimin e hapur Prifti dhe Sterkaj do te abstenojne ne votimin e raportit te kerkuar nga mazhoranca per heqjen e mandatit Parlamenti pritet te miratoje sot me votim te hapur raportin e Keshi

Imuniteti Beqja flet ne Kuvend Skam shkelur betimin e deputetit
  • 2010-10-21

Imuniteti Beqja flet ne Kuvend Skam shkelur betimin e deputetit

UPDATE- Deputeti i PS-se Ilir Beqja ka perseritur sot nga foltorja e Kuvendit se nuk ka shkelur asnje fije betimin e tij si deputet dhe eshte shprehur i vendosur per te ecur se bashku me Edi Ramen dhe deputetet e tjere. Ne nje fjale te gjate pas relacionit te PD-se lecuar nga Viktor Gumi qe kerkon