Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn

Meta: total 275 / total_found 275 / time 0.000 / keyword[0] gjykatn / docs[0] 275 / hits[0] 430 /
Tahiri letër Nishanit: Vendimi i Apelit,  parathënie e atentatit me dy të vrarë
  • 2014-04-06

Tahiri letër Nishanit: Vendimi i Apelit, parathënie e atentatit me dy të vrarë

Ministri i Brendshëm, Presidentit: Nxit KLD-në që të verifikojë Hajdarin, Gogon dhe Levanajn Vrasja Shtetasi Gjin Nika, së bashku me një shtetas tjetër, u vranë në një atentat mafioz para tri ditësh, në urën e Tapizës në Fushë-Krujë Tahiri Në këtë mënyrë, u shndërrua vendimi

Nishani: Pse i mora në Presidencë dy këshilltarët e PD
  • 2014-02-08

Nishani: Pse i mora në Presidencë dy këshilltarët e PD

Presidenti Bujar Nishani në një intervistë për Zërin e Amerikës ka folur për tensionet mes shumicës dhe opozitës, përplasjen e tij me mazhorancën për kandidaturat për në Gjykatën e Lartë. Gjithashtu Nishani ka shpjeguar dhe pse ka punësuar në Presidencë dy këshilltarë të Partis

Kushtetuesja ‘ia lidh duart’ Jahjagës
  • 2013-07-28

Kushtetuesja ‘ia lidh duart’ Jahjagës

Dualizimi i veprimit institucional në shqyrtimin e kushtetutshmërisë së Ligjit për amnistinë, pas dërgimit të tij në Gjykatën Kushtetuese dhe një peticioni të shoqërisë civile, që është dërguar në kabineti

Më 6 janar, pretenca për Ilir Metën
  • 2011-12-16

Më 6 janar, pretenca për Ilir Metën

Share Prokuroria do të paraqesë konluzionet përfundimtare të hetimeve për Ilir Metën më 6 janar, kur pritet që të kërkohet dhe dënimi për të. Kjo është vendosur gjatë seancës së sotme gjyqësore në Gjykatn e Lartë. Ndërkohë, gjykata ka pranuar që të p

No Pic available
  • 2010-10-25

Beqja Omari Me 70 vota nga 140 vendimi eshte i pavlefshem

TIRANE- Konstitucionalisti Luan Omari e cileson si te pavlefshem votimin e raportit te Keshillit te Mandateve per papajtueshmerine e mandatit te deputetit socialist Ilir Beqja. Ne nje prononcim te dhene per gazeten Shekull juristi i njohur i cili ka qene anetar i Komisionit te Venecias dhe madje pe

No Pic available
  • 2010-10-21

Mandati i deputetit Ilir Beqja sot lufta ne Parlament per 71 vota

TIRANE- Parlamenti pritet te miratoje sot me votim te hapur raportin e Keshillit te Rregullores dhe te Mandateve per deputetin e Partise Socialiste Ilir Beqja. Edhe pse opozita do te kerkoje qe procesi i votimit per raportin me dy qendrime te jete i fshehte duke marre parasysh edhe rrjedhjen e deput

No Pic available
  • 2010-10-21

Mandati i Ilir Beqjes lufta per 71 vota. Klosi Nje fushate shpifjesh

UPDATE- Fushate shpifjesh e ka quajtur deputeti i PS-se Blendi Klosi perbaltjen qe mazhoranca do ti beje deputetit socialist Ilir Beqja. Nga foltorja e Kuvendit Klosi ka deklaruar se i beson politikanit Ilir Beqja i cili sipas tij eshte ne te drejten e ligjit dhe nuk ka abuzuar kurre me postin. Be