Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats +Administrative

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] gjykats / docs[0] 568 / hits[0] 1086 / keyword[1] administrative / docs[1] 24401 / hits[1] 40863 /
Bumçi: LZHK, në koalicion me PD-në për Tiranën
  • 2010-08-31

Bumçi: LZHK, në koalicion me PD-në për Tiranën

Intervista Flet kreu i degs s kryeqytetit: E djathta duhet t jet bashk n zgjedhje Kryetari i Partis demokratike pr Tirann, njkohsisht deputeti Aldo Bumi flet me terma konkrete n lidhje me taktikn q do t prdor PD-ja pr t qen fituese e kryeqytetit n zgjedhjet e ardhshme lokale. N nj intervist pr &ldq

Mungon gjykata administrative, biznesi humbet 400 milionë euro
  • 2010-08-28

Mungon gjykata administrative, biznesi humbet 400 milionë euro

Kostot q i kushton biznesit mungesa e gjykats administrative i kaprcejn 400 milion euro n vit. Bazuar mbi kt fakt zvends ministri i ekonomis Eno Bozdo thot se tashm sht i patolerueshm qndrimi i opozits e cila e mban ligjin t bllokuar n Parlament prej m shum se nj viti e gjysm. “Biznesi

Kuvendi ngopet me projektligje, gjysma të mbartura nga sesioni i vjetër
  • 2010-08-19

Kuvendi ngopet me projektligje, gjysma të mbartura nga sesioni i vjetër

Qeveria drgon n Parlament 30 drafte. N sirtar, ligjet q krkojn 34 vota Fillimi i punimeve t Parlamentit e gjen administratn e Kuvendit me nj ‘bum’ projektligjesh t ardhura nga Kshilli i Ministrave. Komisionet parlamentare n fillim t muajit shtator do t marrin n shqyrtim nj seri projektli

Sula: Ndryshimet në kabinet, pas një analize të thellë
  • 2010-08-18

Sula: Ndryshimet në kabinet, pas një analize të thellë

Intervista Flet deputeti i PD-s: Duhet t bhen lvizje edhe n nivelin lokal Deputeti i Partis Demokratike, Dashnor Sula, thekson se n prag t zgjedhjeve lokale, ndryshimet nuk duhet t ndodhin vetm brenda kabinetit qeveritar, por edhe n strukturat lokale t PD-s. N nj intervist pr “Shqip”, S

Presidenca mbyll dosjet për Kushtetuesen
  • 2010-08-17

Presidenca mbyll dosjet për Kushtetuesen

Kandidatt e rinj nuk kan punuar para viteve ‘90. Dekretimi, m 6 shtator Javn e fundit t muajit gusht, Presidenca do t rihap dosjet pr zgjedhjen e antarve t Gjykats Kushtetuese. Pas dats 25 gusht, Presidenca do t przgjedh 10 kandidatt potencial pr t zvendsuar 4 mandatet, t cilat aktualisht jan

Akuzat për Presidentin, PS: Sulme politike
  • 2010-08-08

Akuzat për Presidentin, PS: Sulme politike

Partia Socialiste e cilson debatin dhe akuzat e mazhorancs ndaj Presidentit t Republiks pr Gjykatn Kushtetuese si form presioni me prapavij t qart politike, me t cilin sipas Selis Roz synohet intimidimi i kreut t shtetit prballe iniciativave t shumics. Pr zotin Xhafaj fakti q kjo prplasj

No Pic available
  • 2010-08-03

Meta: Ligji organik për Presidentin zgjidh konfliktin

Zv.kryeministri, thirrje PS-së të mos bllokojë votimet e ligjeve të rëndësishme Ilir Meta e gjen veten e tij asnjans n debatin e fundit mes mazhorancs dhe Presidentit t Republiks pr plotsimin e vendeve vakante n Gjykatn Kushtetuese. Edhe pse n mazhorancn qeverisse, aleati i