Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats +Kushtetuese

Meta: total 231 / total_found 231 / time 0.000 / keyword[0] gjykats / docs[0] 568 / hits[0] 1086 / keyword[1] kushtetuese / docs[1] 44214 / hits[1] 99835 /
SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Presidenti Nishani i drejtohet Gjykates Kushtetuese per ndryshimet ne qeveri
  • 2016-02-21

Presidenti Nishani i drejtohet Gjykates Kushtetuese per ndryshimet ne qeveri

Transmetuar me 20022016 - 1903 br br Presidenti i Republikes Bujar Nishani i eshte drejtuar Gjykates Kushtetuese per mungesen e votimit ne Kuvend te shkarkimit te ministrave Shkelqim Cani dhe Arben Ahmetaj nga postet respektive te

Vendet vakante ne Gjykaten e Larte Presidenti Nishani dekreton dy emra
  • 2014-08-18

Vendet vakante ne Gjykaten e Larte Presidenti Nishani dekreton dy emra

Transmetuar me 18082014 - 1542 Presidenti Bujar Nishani PUBLICITET Tirane 18 gusht 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar dy emra per vendet vakante ne Gjykaten e Lartebr br Nepermjet dy dekreteve ai ka emeruar gj

Vendet vakante ne Gjykaten e Larte Nishani dekreton dy emra
  • 2014-08-18

Vendet vakante ne Gjykaten e Larte Nishani dekreton dy emra

Transmetuar me 18082014 - 1542 Presidenti Bujar Nishani PUBLICITET Tirane 18 gusht 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar dy emra per vendet vakante ne Gjykaten e Lartebr br Nepermjet dy dekreteve ai ka emeruar gj

No Pic available
  • 2014-05-28

Bushati: Prokuroria të hetojë firmëtarët e paktit detar me Greqinë

Tirane- Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati kërkoi sot nga prokuroria hetimin e firmëtarëve të paktit detar me Greqinë, i cili  u rrëzua nga Gjykata Kushtetuese. Sipas Bushatit, organi iI akuzës duhet të hetojë nëse kemi element të veprës penale për nënshkruesit e marrëveshjes. Ka nj

Nishani: Pse i mora në Presidencë dy këshilltarët e PD
  • 2014-02-08

Nishani: Pse i mora në Presidencë dy këshilltarët e PD

Presidenti Bujar Nishani në një intervistë për Zërin e Amerikës ka folur për tensionet mes shumicës dhe opozitës, përplasjen e tij me mazhorancën për kandidaturat për në Gjykatën e Lartë. Gjithashtu Nishani ka shpjeguar dhe pse ka punësuar në Presidencë dy këshilltarë të Partis