Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats +Kushtetuese

Meta: total 233 / total_found 233 / time 0.000 / keyword[0] gjykats / docs[0] 575 / hits[0] 1095 / keyword[1] kushtetuese / docs[1] 45028 / hits[1] 101332 /
Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

No Pic available
  • 2019-02-09

Unaza e Re, Meta sulmon projektin: Ka shpikje jashtë ligjeve të Shqipërisë!

Në një intervistë ngë Uashingtoni për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta është përgjigjur për disa nga temat më të nxehta që kanë rrëmbyer vëmendjen e shqiptarëve në këtë fillim viti. Duke folur për përplasjet e vazhdueshme Presidencë-Kryeministri, Meta është ndalur tek

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Presidenti Nishani i drejtohet Gjykates Kushtetuese per ndryshimet ne qeveri
  • 2016-02-21

Presidenti Nishani i drejtohet Gjykates Kushtetuese per ndryshimet ne qeveri

Transmetuar me 20022016 - 1903 br br Presidenti i Republikes Bujar Nishani i eshte drejtuar Gjykates Kushtetuese per mungesen e votimit ne Kuvend te shkarkimit te ministrave Shkelqim Cani dhe Arben Ahmetaj nga postet respektive te

Vendet vakante ne Gjykaten e Larte Presidenti Nishani dekreton dy emra
  • 2014-08-18

Vendet vakante ne Gjykaten e Larte Presidenti Nishani dekreton dy emra

Transmetuar me 18082014 - 1542 Presidenti Bujar Nishani PUBLICITET Tirane 18 gusht 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar dy emra per vendet vakante ne Gjykaten e Lartebr br Nepermjet dy dekreteve ai ka emeruar gj

Vendet vakante ne Gjykaten e Larte Nishani dekreton dy emra
  • 2014-08-18

Vendet vakante ne Gjykaten e Larte Nishani dekreton dy emra

Transmetuar me 18082014 - 1542 Presidenti Bujar Nishani PUBLICITET Tirane 18 gusht 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar dy emra per vendet vakante ne Gjykaten e Lartebr br Nepermjet dy dekreteve ai ka emeruar gj