Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats

Meta: total 568 / total_found 568 / time 0.000 / keyword[0] gjykats / docs[0] 568 / hits[0] 1086 /
No Pic available
  • 2016-12-07

Leskaj në Kongresin e XXII-të të INTOSAI-t, takime me homologë

Dita e tretë e punimeve të Kongresit të XXII-të të INTOSAI-t që po zhvillohet në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe (datat 5-11 Dhjetor 2016), u çel me pjesëmarrjen e shkëlqesisë së tij, Sheik Mansaur Bin Zayed Al Nahyan, Zv-Kryeministër i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe me p

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Dosja e korrupsionit ku u akuzua piloti i avionit ne Ishem vendimi i plote i gjykates ne 2013FOTO
  • 2016-09-16

Dosja e korrupsionit ku u akuzua piloti i avionit ne Ishem vendimi i plote i gjykates ne 2013FOTO

br br Nuk eshte i pa njohur emri i pilotit italian avioni i te cilit u rrezua ne Ishem te Durresit 69-vjecarin Guido Guidi ne vitin 2003 ishte bashkepronar i nje kompanie ajrore Nje avion i kesaj kompanie pesoi nje aksident ajror ne vitin 2003 ne aeroportin e Linates ne Milanobr br Ne kete aksid

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

No Pic available
  • 2016-04-07

Ilda viktimë e dhunës bashkëshortore, gardisti e kishte kërcënuar dhe më parë dhe armën e shërbimit

Ilda Dervishi, nëna 28 vjeçare e cila humbi jetën nga plumbat e pistoletës së bashkëshortit të saj gardist  kishte qenë viktimë e dhunës së herëpashershme. Madje në vitin 2013 në Gjykatën e Tiranës kishte kërkuar urdhër mbrojtjeje për një vit. Nga detajet e dosjes zbulohet se Il