Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats +Dibr

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] gjykats / docs[0] 568 / hits[0] 1086 / keyword[1] dibr / docs[1] 6715 / hits[1] 11377 /
SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

No Pic available
  • 2008-11-01

Burg prjet pr Zizn

Gjykata e rrethit Dibr ka vendosur masn Burgim t prjetshm pr Shptim Zizn, i akuzuar ky pr vrasjen e 10 vjearit nga Peshkopia, Bekim enga. Ndrkoh, avokati i 19 vjearit Ziza ka reaguar pas vendimit t gjykats pasi sipas tij i pandehuri sht person me t meta mendore dhe i paprgjejshm pr veprimet q kryen.

No Pic available
  • 2008-11-01

KLD do t mblidhet n Dibr

Tiran (Start)- Mbledhja e radhs e Kshillit t Lart t Drejtsis (KLD) nuk do t zhvillohet m vetm n Tiran por edhe n rrethe t tjera t vendit. Sipas nj njoftimi nga zyra pr shtyp pran KLD-s, bhet e ditur se n kuadr t shprehjes s qndrimit se politikat e veprimtaris s organeve publike nuk lidhen me vendnd