Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.829Z

Shpend Devaja zgjidhet gjykatës në Gjykatën Supreme

 Avokati Shpend Devaja, i njohur si bashkëshorti i kryetares së komunës së Tetovës dhe nënkryetares së BDI-së, Teuta Arifi, është zgjedhur gjykatës në Gjykatën Supreme të Maqedonisë, njofton ina. Ai u votua dje në m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.304Z

Ibrahimi propozon Gjykatë Speciale vendore

Kryetari i Gjykatës Themelore në Prishtinë, Hamdi Ibrahimi ka propozuar formimin e një Gjykatë Speciale e cila do të merrej me të gjitha lëndët e ndjeshme që lidhen me korrupsionin, terrorizmin dhe çështje të tjera. Ai tha se në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.239Z

Jahjaga dekretoi emërimin e Bekim Sejdiut gjykatës në Gjykatën Kushtetuese

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga dekretoi sot emërimin e zotëri Bekim Sejdiu, gjykatës në Gjykatën Kushtetuese të Republikës së Kosovës. Në ceremoninë e dekretimit ishte i pranishëm edhe kryetari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.350Z

Në gjykatë

Lady Gaga ka vendosur të përballet në gjykatë me ish-asistenten e saj, Jennifer L. O’Neil, e cila në vitin 2012 e ka denoncuar se nuk i ka paguar orët shtesë. Sipas E! News për momentin nuk dihen detaje të tjera për kërkesën e avokat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.386Z

Shefqet Krasniqi kthehet në Gjykatë

Imamit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqit i është aprovuar kërkesa për heqjen e paraburgimit për 1 muaj. Në një njoftim të Gjykatës së Apelit thuhet se “një kolegj penal i Departamentit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.588Z

Gjermani, prokurori vritet brenda gjykatës

GJERMANI- Një ngjarje e rëndë tronditi Gjermaninë pasditen e sotme kur një person hapi zjarr në një gjykatë në rajonin e Bavarisë duke lënë të vdekur prokurorin. Një 54-vjecar ka hyrë i armatosur në gjykatë duke q&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.705Z

Blloku pritet t'i drejtohet Gjykatës

Koalicioni paszgjedhor, LDK, VV, AAK dhe Nisma, pritet që të takohen sot gjatë ditës për të vendosur për hapat e mëtejme për ngërçin. Siç dihet, Blloku ka angazhuar dje Grupe Punuese ku iu kanë paraqitur liderëve për sot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama